ORLEN Wisła II Płock kończy marzec wygraną! Nafciarze – na wyjeździe – rywalizowali z Eneą Orlęta Zwoleń w spotkaniu 17. kolejki I Ligi grupy C. Najlepszym strzelcem tego pojedynku był Oliwier Kamiński!

I połowa

Wynik pojedynku I Ligi grupy C w Zwoleniu otworzył Norbert Kopciński, zaś dobrze w bramce płocczan spisywał się Szymon Kwasiborski i dzięki jego postawie oraz trafieniu Oliwiera Kamińskiego, po czterech minutach Wiślacy wygrywali 2:0. Dopiero później odpowiedzieli gospodarze, a dokładniej Bartłomiej Misalski, który kolejno wyrównał rezultat na 2:2. Później wynik gości powiększył Pavlo Savytskyi, natomiast po jego udanej próbie zawodnicy ze Zwolenia najpierw znowu doprowadzili do remisu i następnie wyszli na prowadzenie. W 13.min. ORLEN Wisła II Płock mogła odrobić straty, ale nie powiodła się kontra P. Savytskyiego oraz O. Kamińskiego. Ostatecznie Nafciarze dopięli swego i po rzutach Filipa Błaszczaka oraz Michała Załęskiego, przeważali 7:6. W 17.min. o czas poprosił szkoleniowiec Enei, jednak rozmowa z trenerem nie przyniosła bramki miejscowym, lecz Wiślakom, a jej autorem był Damian Piórkowski. Po dłuższej przerwie drużyny ze Zwolenia, jej ciszę przerwał Eryk Figura i wynik wynosił 7:8.

Na dziesięć minut przed końcem pierwszej części gry sędziowie odgwizdali rzut karny dla przyjezdnych – wykorzystał go P. Savytskyi. Miejscowi dalej byli nieskuteczni i płocczanie zwiększyli swój dobytek do dziesięciu, a gospodarzom przyszło grać w osłabieniu, przez co zdjęli goalkeepera. Decyzję rywali wykorzystał Szymon Kwasiborski – po udanej interwencji rzucił piłkę przez całe boisko na pustą bramkę i trafił. Na linii siódmego metra stanął także gracz gospodarzy – Maciej Jeżyna i z powodzeniem wykorzystał karnego. Przy rezultacie 12:9 dla Wisły, o czas poprosił Michał Skórski, zaś po czasie dwa trafienia zanotował O. Kamiński. W ostatnich minutach przed przerwą dwie minuty przyznano B. Misalskiemu, a ponownie obronę Enei pokonał O. Kamiński. Prowadzenie ORLEN Wisły II Płock powiększył jeszcze M. Załęski i Enei Orlęta Zwoleń Mateusz Seroka. Bramkę „do szatni” z karnego dołożył P. Savytskyi i ustanowił rezultat na 17:10.

II połowa

Po przerwie zaczęli Nafciarze, ale stracili piłkę, zaś bramkę dla Zwolenia zdobył Bartłomiej Misalski. Pierwsze próby płocczan nie należały do udanych, natomiast gospodarze zaczęli odrabiać straty – ich kolejne trafienie padło z kontrataku i wynik zmienił się na 12:17. W końcu po czterech minutach ciszy, dobytek Wiślaków zwiększył Oliwier Kamiński. Następnie goście zagrali w osłabieniu przez karę Michała Załęskiego i stracili dwie bramki. Zawodnicy Enei skutecznie zmniejszali dystans do płocczan. Przy rezultacie 15:18 w 38. min. interweniował Michał Skórski, a po czasie bramkę zdobył Pavlo Savytskyi, ale i powiodła się również akcja M. Seroki. W 44. min. 21. trafienie zanotował O. Kamiński, natomiast sędziowie wykluczyli jednego z zawodników Zwolenia, a wtedy skuteczny był M. Załęski.

Na kwadrans przed końcem meczu na tablicy widniał rezultat 18:22 i dwie bramki dołożył Wiktor Sałuda, natomiast płocczanie ponownie zagrali w niepełnym składzie. Mimo to, trafienie zanotował Szymon Dzierbicki i nim minęła kara Filipa Wiśniewskiego, swoją otrzymał Michał Załęski, ale to nie przeszkodziło, by bramkę zdobył O. Kamiński. Gospodarze gonili Wiślaków, lecz ORLEN Wisła II Płock trzymała przewagę i nie dawała im zrównać się wynikiem. W 55. min. skutecznie akcję Nafciarzy zakończył S. Maćkowiak i dał swojej drużynie czterobramkowe prowadzenie, a później czas wziął szkoleniowiec Enei Orlęta Zwoleń. Po powrocie do gry obejrzeliśmy udaną próbę O. Kamińskiego, kolejno M. Załęskiego, zaś zwycięstwo ORLEN Wisły II Płock przypieczętował Jan Przykłota. W międzyczasie trafiali też zawodnicy zespołu ze Zwolenia, ale nie zagrozili wygranej Nafciarzy. Wynik zatrzymał się na 29:25, dał punkty Wiślakom i tym samym zrównali się oni z Jurandem Ciechanów oraz AZS-em UW Warszawa.

Enea Orlęta Zwoleń 25:29 (10:17) ORLEN Wisła II Płock

Enea Orlęta Zwoleń: Ner, Lubawy – Konewka, Kamiński 2, Jeżyna 5, Bartnicki, Misalski 5, Seroka 5, Grzelak, Sałuda 3, Sałbut, Figura 5, Domagała, Lasek, Tuszyński, Gruszczyński.

ORLEN Wisła II Płock: Trzciński, Kwasiborski 1, Sobiecki – Przykłota 1, Kamiński 10, Savytskyi 5, Kopciński 1, Wojkowski, Maćkowiak 3, Piwowarczyk, Babecki, Błaszczak 1, Piórkowski 1, Dzierbicki 1, Wiśniewski, Załęski 5.