SPR Wisła Płock zakontraktowała nowego zawodnika.  W ramach akcji charytatywnej organizowanej przez ORLEN Superligę i Fundację Cancer Fighters szeregi ORLEN Wisły Płock jeszcze w tym sezonie zasili młody wojownik – Tymoteusz Matuszewki z Gostynina.

Tymoteusz Matuszewski

12-letni Tymek od dwóch lat dzielnie walczy z nowotworem szyszynki. Niestety, pomimo wielu wysiłków i zakończonej protonoterapii, Tymek stanął przed kolejną przeszkodą – wznową choroby. Ostatnie miesiące były dla Tymka pełne wyzwań. Po zakończonej protonoterapii planowano półroczną chemioterapię podtrzymującą. Jednakże, niepokojący wzrost markerów nowotworowych wskazał na konieczność podjęcia trzeciej linii intensywnego leczenia. To kolejny ciężki etap w jego młodym życiu.

Pomimo niezłomnego ducha, Tymek coraz częściej odczuwa zmęczenie, a jego organizm jest wyczerpany walką. Marzenia o powrocie do normalności znów musiały zostać odłożone. Walka z nowotworem nie jest jedynym wyzwaniem, z jakim się mierzy. Powikłania po wcześniejszym leczeniu znacząco utrudniają mu codzienne życie. Potrzebuje on intensywnej rehabilitacji ruchowej i neurologicznej, opieki audiologa, okulisty i nefrologa. Po zakończeniu leczenia onkologicznego konieczna będzie również operacja okulistyczna.

W obliczu tych trudności, zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie finansowe. Zebrane środki zostaną przeznaczone na opiekę medyczną i rehabilitację Tymka, co jest niezbędne, aby mógł wrócić do zdrowia i normalnego życia. Każda darowizna, bez względu na wielkość, jest cenna i przybliża Tymka do wyzdrowienia.

Wszystkich kibiców i sympatyków zapraszamy do wsparcia zbiórki na rzecz Tymoteusza online – TUTAJ, bądź osobiście podczas meczów ORLEN Wisły Płock poprzez wrzucenie do puszki na hali. Wiślacka rodzino, liczymy na Was!

Tymek, z dumą witamy Cię serdecznie na Niebiesko-biało-niebieskim pokładzie!