Już w najbliższy czwartek zawodnicy ORLEN Wisły Płock rozpoczną przygotowania do drugiej części sezonu 2022/2023. Poza treningami, Nafciarze rozegrają też kilka sparingów. Sprawdźcie, który z nich będzie otwarty dla KIBICÓW!

Wracamy!

Już w czwartek – 5 stycznia, Nafciarze rozpoczną przygotowania do drugiej części sezonu 2022/2023. Drużyna będzie trenowała w niepełnym składzie – bez zawodników, którzy otrzymają powołania do swoich kadr narodowych i udadzą się na Mistrzostwa Świata 2023. Pozostałych graczy ORLEN Wisły Płock czekają treningi siłowe, taktyczne oraz biegowe, a także seria sparingów. Ze względu na udział pierwszego trenera – Xaviego Sabate w zgrupowaniu prowadzonej przez niego reprezentacji Czech, do 16 stycznia Wiślacy będą przygotowywali się pod okiem drugiego szkoleniowca – Dawida Nilssona oraz Filipa Kopra (trenera przygotowania fizycznego) i Haritza Salvado Ulazia (statystyka). Jeśli chodzi o miejsce treningów, do 13 stycznia będzie nim Orlen Arena, zaś po rozpoczęciu MŚ’23 zostanie ona oddana do dyspozycji organizatorów mistrzostw. Na dalsze przygotowania, klub zarezerwował inne płockie obiekty, a przeważnie będzie to Blaszak Arena.

Niebiesko-Biało-Niebiescy rozegrają trzy mecze towarzyskie z zespołami, z którymi mierzą się w rozgrywkach PGNiG Superligi. Na początku ugoszczą oni Ostrovię Ostrów Wielkopolski oraz MMTS Kwidzyn, zaś chwilę przed pierwszym ligowym pojedynkiem, zmierzą się z Energą MKS Kalisz. Po okresie przygotowawczym, zgodnie ze wstępnym terminarzem rozgrywek, Nafciarze wrócą do gry 4 lutego – meczem z Chrobrym Głogów w Orlen Arenie.

Widzimy się w Blaszaku!

Wiemy, że Kibice zdążyli już zatęsknić za Nafciarzami, dlatego jeden ze sparingów będzie dla nich otwarty! Poza okazją do zobaczenia drużyny po przerwie, będzie to także szansa na powrót do Blaszak Areny, ponieważ właśnie tam ORLEN Wisła Płock rozegra swoje mecze towarzyskie. Serdecznie zapraszamy wszystkich Kibiców na sparing Niebiesko-Biało-Niebieskich z MMTS-em Kwidzyn, który zaplanowano na sobotę – 21 stycznia 2023, na godz. 16:00.

Ze względów organizacyjnych, na mecz towarzyski z kwidzynianami będzie mogło wejść 300 Kibiców, a pierwszeństwo będą mieli karnetowicze. Prosimy więc o zabranie ze sobą karnetów na sezon 2022/2023 i okazanie ich przy wejściu do „Blaszaka”!

Plan sparingów:

20 stycznia (piątek), godz. 16:00 – sparing z Ostrovią Ostrów Wielkopolski,

21 stycznia (sobota), godz. 16:00 – sparing z MMTS-em Kwidzyn -> sparing otwarty dla Kibiców,

28 stycznia (sobota), godz. 16:00 – sparing z Energą MKS Kalisz.

Więcej o przygotowaniach oraz MŚ’23 (i nie tylko) – w wywiadzie z Adamem Wiśniewskim – Dyrektorem Sportowym Nafciarzy. Zapraszamy do lektury – TUTAJ!