ORLEN Wisła Płock poznała rywali w fazie grupowej EHF Champions League. Nafciarze w przyszłym sezonie europejskich rozgrywek będą zmagali się w grupie B. Jak losowanie skomentowali Trener i Kapitan Niebiesko-Biało-Niebieskich?

Nafciarze w grupie B Ligi Mistrzów!

Po losowaniu przeprowadzonym przez EHF, ORLEN Wisła Płock poznała rywali i grupę, w której będzie mierzyła się w przyszłym sezonie EHF Champions League. Nafciarze trafili do grupy B, a będą rywalizowali w niej z siedmioma przeciwnikami: GOG, Telekom Veszprem, FC Barceloną, SC Magdeburg, Montpellier HB, FC Porto oraz RK Celje Pivovarna Laško. O komentarz dotyczący losowania poprosiliśmy trenera Niebiesko-Biało-Niebieskich – Xaviego Sabate, a także Kapitana drużyny – Michała Daszka.

To trudna grupa, tak jak to bywa w Lidze Mistrzów, w której zawsze mierzą się najlepsze drużyny w Europie. Naszą wizją, podobnie jak w zeszłym sezonie, jest przejście do następnego etapu. Chcę powiedzieć jasno, że będzie to bardzo trudne, ale musimy być z siebie dumni, jesteśmy w Lidze Mistrzów ponownie – zasłużyliśmy na to. Musimy grać, tak jak zawsze, twardo stąpając po ziemi, z naszą wizją i ogromną pokorą. Mamy bardzo dużo pracy do wykonania. Będzie naprawdę wymagająco, ale jesteśmy bardzo podekscytowani, że weźmiemy udział w Lidze Mistrzów 23/24 i mamy pełno motywacji oraz wielkie wizje, aby ponownie zrobić dobry wynik! powiedział Xavi Sabate.

Losowanie za nami, a nasza grupa B wygląda na bardzo trudną. Czekają nas spotkania z wymagającymi przeciwnikami, więc myślę, że kibice mogą być zadowoleni, gdyż każdy mecz na pewno będzie bardzo emocjonujący i pełen walki. Oczywiście oznacza to również, że aby mieć szanse na zwycięstwo, w każdym pojedynku, a w szczególności tych w ORLEN Arenie, będziemy bardzo potrzebowali wsparcia naszego ósmego zawodnika – tak jak w tamtym sezonie. Patrząc na skład naszej grupy, fajnie będzie zmierzyć się z drużynami, z którymi nie mieliśmy okazji zagrać w poprzedniej edycji EHF Champions League. Najbardziej czekam jednak na mecze z SC Magdeburg. Wiadomo, ekipa z Magdeburga jest obrońcą tytułu, wiec będzie to przeciwnik najmocniejszy z możliwych, ale również cieszę się, że są z nami w grupie, ze względu na fantastyczną atmosferę, którą pamiętam z obu zeszłych ćwierćfinałowych meczów powiedział Michał Daszek.

Więcej o losowaniu – TUTAJ!

#walczyMY!