SPR Wisła Płock pozyskała nowego bramkarza. Do ORLEN Wisły Płock dołączy Norweg – Torbjørn Bergerud. 29-latek związał się z płockim klubem umową na 3 sezony.

Torbjørn Bergerud

Od lipca 2025 szeregi Nafciarzy zasili nowy bramkarz – Torbjørn Bergerud. 29-latek spędzi w płockim klubie 3 sezony. Norweg to reprezentant swojego kraju, dla którego wywalczył dwa Wicemistrzostwa Świata oraz brązowy medal Mistrzostw Europy. Obecnie Torbjørn broni barw norweskiego Kolstad, z którym rywalizuje w rozgrywkach rodzimej ligi, a także w Lidze Mistrzów. W sezonie 2023/2024 Torbjørn w EHF Champions League bronił na poziomie 30,75%, dzięki czemu uplasował się na 5. miejscu wśród najskuteczniejszych bramkarzy występujących w europejskim klubowym czempionacie.

Jesteśmy dumni, że do naszego klubu dołączy światowej klasy bramkarz – Torbjørn Bergerud, którego imponująca kariera mówi sama za siebie. Jego wyjątkowe umiejętności bramkarskie, refleks i zdolność do podejmowania kluczowych decyzji pod presją są doskonale znane i cieszymy się, że będzie on teraz częścią naszej drużyny. Z niecierpliwością czekamy na jego debiut w naszych barwach i wierzymy, że jego obecność pomoże nam w osiągnięciu naszych najwyższych celów. Jesteśmy pewni, że kibice również z entuzjazmem przyjmą Torbjørna do naszej Niebiesko-Biało-Niebieskiej rodziny i będą go wspierać na każdym kroku. – powiedział Dyrektor Sportowy Adam Wiśniewski.

SPR Wisła Płock to świetny klub z bogatą historią, który ma fantastycznych kibiców. W płockiej hali panuje świetna atmosfera, dzięki której niewątpliwe pokocham to miejsce. Mam nadzieję, że razem odniesiemy wiele sukcesów. Chcę rozwijać się jako osoba i doskonalić się jako bramkarz i głęboko wierzę, że zrobię to w Wiśle. Projekt, jaki jest tworzony w Płocku bardzo dobrze wróży w kontekście niezwykle udanej i przepełnionej sukcesami przyszłości.  Nie mogę się doczekać spotkania z Wami wszystkimi! – skomentował Torbjørn Bergerud.

Torbjørn, witamy Cię serdecznie w ekipie Wiślaków!