Tomas Piroch oraz Mirko Alilović pozostaną na kolejny rok w ORLEN Wiśle Płock. Zarówno w kontrakcie Czecha, jak i Chorwata została uwolniona klauzula o przedłużeniu współpracy z płockim klubem o nadchodzący sezon.

Tomas Piroch #7

Tomas Piroch dołączył do ORLEN Wisły Płock w sezonie 2022/2023, po wcześniejszym podpisaniu kontraktu w formule 2+1 z płockim klubem. Prawo rozgrywający przeniósł się w szeregi Nafciarzy z ligi francuskiej, gdzie reprezentował barwy US Créteil Handball. Od momentu dołączenia do drużyny 23-letni Czech został włączony zarówno w szeregi ofensywne, jak i defensywne Niebiesko-biało-niebieskich, które wspierał w wielu spotkaniach z dużym powodzeniem. Już dziś wiadomo, że Tomas Piroch będzie przez kolejny sezon reprezentować ORLEN Wisłę Płock na mocy klauzuli o przedłużeniu współpracy.

Jestem zadowolony, że mogę zostać jeszcze rok w Płocku i wspomóc zespół w drodze po kolejne sukcesy. – powiedział Tomas Piroch.

Tomas Piroch to bardzo solidny zawodnik, który prezentuje się dobrze zarówno w ataku, jak i w obronie. Wierzę, że Tomas jeszcze nie raz pokaże na boisku, co ma w zanadrzu i przyczyni się do sukcesów Nafciarzy. – skomentował Dyrektor Sportowy Adam Wiśniewski.

Tomas, bardzo się cieszymy, że będziesz kontynuował przygodę w Niebiesko-biało-niebieskich barwach!

Mirko Alilović #32

Mirko Alilović zasilił szeregi Nafciarzy w sezonie 2023/2024, po tym, jak zawarł z SPR Wisłą Płock umowę 1+1. Chorwacki bramkarz wcześniej przez 12 sezonów grał w lidze węgierskiej, w której reprezentował Telekom Veszprém HC oraz OTP Bank – Pick Szeged. Historia Mirko w Niebiesko-biało-niebieskich barwach jeszcze się nie zakończy, ponieważ SPR Wisła Płock przedłużyła z nim kontrakt o kolejny sezon w ramach klauzuli +1 zapisanej w zawartym w ubiegłym roku kontrakcie.

Oczywiście, że jestem szczęśliwy, że zostaje na dłużej z drużyną. Pokazaliśmy wspólnie, że mimo trudnego początku sezonu jesteśmy w stanie osiągać wielkie rzeczy i finiszować w pięknym stylu. Przez kolejny rok dołożę wszelkich starań, aby pomóc ORLEN Wiśle Płock najlepiej, jak tylko potrafię. – skomentował Mirko Alilović.

Mirko Alilović to niezwykle doświadczony bramkarz, który wniósł do ORLEN Wisły Płock dużo jakości dzięki swojemu ograniu na arenie międzynarodowej. Mirko, przez kolejny rok będzie mógł pokazać swoje topowe umiejętności w bramce. – powiedział Dyrektor Sportowy Adam Wiśniewski.

Mirko, bardzo nam miło, że zostajesz w Płocku!