Na kogo Tin chciał trafić w półfinale Ligi Europejskiej? Gdzie widzi Nafciarzy na zakończenie europejskich rozgrywek? Co Tin myśli o koszulkach „Final Fo(u)r Wisła”? Przeczytajcie wywiad z naszym chorwackim rozgrywającym!

– Po raz kolejny ORLEN Wisła Płock awansowała do EHF Finals Men, czy emocje po awansie już opadły?

Tin Lučin: Po meczu z Kadetten Schaffhausen czułem się wspaniale! Wygrana z tak dobrym zespołem i to przy wsparciu wszystkich naszych kibiców – to było coś niesamowitego. Wszyscy, całą drużyną bardzo się cieszymy, że ponownie mamy szansę zagrać w EHF Finals Men.

– Co zadecydowało o Waszym pokonaniu Szwajcarów? Rozgryźliście ich taktykę po pierwszym meczu?

TL: W obu spotkaniach z Kadetten Schaffhausen trzymaliśmy się założonego planu gry i wszyscy staraliśmy się dać z siebie wszystko, co zapewniło nam wygraną i awans.

– Z perspektywy wszystkich etapów tegorocznych, europejskich rozgrywek, który okazał się najtrudniejszym? Kwalifikacje, faza grupowa, TOP16 czy ćwierćfinał?

TL: Myślę, że wszystkie etapy oraz mecze były naprawdę trudne i wymagające, ponieważ wszystkie zespoły w EHF European League prezentują naprawdę wysoki poziom gry. Jeśli miałbym jednak wybrać, to może pojedynki z TBV Lemgo Lippe i Kadetten Schafhausen – to dobre drużyny, a dodatkowo, w meczach z nimi nie było miejsca na pomyłkę – jeśli byśmy przegrali to nie byłoby już szansy na poprawę.

– Jak oceniasz swoje występy w tegorocznej edycji Ligi Europejskiej?

TL: Nie za bardzo lubię mówić o sobie. Kiedy jestem na boisku zawsze staram się jak najlepiej grać i pomagać drużynie w zdobywaniu wspólnych celów.

– Z kim chciałeś spotkać się w półfinale EHF European League? Miałeś swój typ?

TL: W półfinałach Ligi Europejskiej chciałem zagrać z RK Nexe, ponieważ jest to drużyna z mojego kraju – Chorwacji i chciałem zmierzyć się ze swoimi rodakami.

– Wiemy już, że Waszym rywalem w półfinale EHF Finals Men będzie SL Benfica. Co mógłbyś powiedzieć o tym zespole?

TL: SL Benfica, to naprawdę dobra drużyna z dobrym trenerem i kilkoma klasowymi zawodnikami. Na pewno w półfinale czeka nas trudny mecz, na który musimy się dobrze przygotować, ale jesteśmy zmotywowani i jedziemy do Lizbony po zwycięstwo!

– Na co będziecie musieli zwrócić uwagę podczas przygotowań do EHF Finals Men?

TL: Jestem pewien, że solidnie przygotujemy się do EHF Finals Men i będziemy odpowiednio przygotowani do walki o najwyższe cele.

– Jeśli pokonacie Portugalczyków, z kim chciałbyś zawalczyć w finale?

TL: Dla mnie nie ma znaczenia z kim zagralibyśmy w finale – liczy się, aby Wisła się tam znalazła!

– Pośród najlepszej czwórki znalazło się chorwackie RK Nexe, spodziewałeś się rodaków w EHF Finals Men?

TL: RK Nexe mają dobry sezon w Lidze Europejskiej, są naprawdę mocną drużyną i myślę, że zdecydowanie zasłużyli na miejsce w najlepszej czwórce.

– Gdzie widzisz Nafciarzy na zakończenie Ligi Europejskiej?

TL: Mam nadzieję, że uda nam zakończyć ten sezon Ligi Europejskiej ze zwycięstwem!

– Miałeś okazję przymierzyć nową koszulkę dla kibiców „Final Fo(u)r Wisła”, jak Ci się podoba?

TL: Koszulki są bardzo wygodne i myślę, że są idealną pamiątką dla wszystkich naszych kibiców, dzięki której będą mogli wspominać nasz kolejny sukces – awans do najlepszej czwórki Ligi Europejskiej!

Z okazji awansu ORLEN Wisły Płock do Final4 Ligi Europejskiej, przygotowaliśmy specjalne, okolicznościowe koszulki i plakaty z napisem „Final Fo(u)r Wisła”. W sprzedaży znajdują się same koszulki oraz plakaty, a także zestawy. Zachęcamy do kupna wyjątkowych pamiątek – to „must have” każdego prawdziwego Nafciarza!

Przejdź na stronę sklepu i obejrzyj wyjątkowe pamiątki!