Thomas Langerud Kristoffersen, który miał dołączyć do ORLEN Wisły Płock od sezonu 2023/2024, pójdzie na wypożyczenie do niemieckiego klubu. Norweski bramkarz będzie bronił barw TuS Vinnhorst. Umowa pomiędzy klubami zakłada roczne wypożyczenie.

Thomas Langerud Kristoffersen

W czerwcu 2022 roku poinformowaliśmy o podpisaniu kontraktu z Thomasem Langerudem Kristoffersenem. Norweg, który w ostatnich latach bronił braw Haslum HK, miał dołączyć do Nafciarzy od sezonu 2023/2024 na trzy lata. Klub zadecydował jednak o wypożyczeniu młodego bramkarza do niemieckiej drużyny TuS Vinnhorst, gdzie spędzi on przyszłe rozgrywki.

Po ostatnich sukcesach w trzeciej lidze, TuS Vinnhorst zapewnił sobie awans do II Bundesligi i to właśnie w jej zmaganiach weźmie udział w nadchodzącym sezonie.

Chcemy, aby Thomas Langerud Kristoffersen spędzał wiele minut na boisku, dużo grał i się rozwijał. W sezonie 2023/2024, będziemy mieli w bramce Mirko Alilovicia i Marcela Jastrzębskiego, więc Thomas nie miałby zbyt wielu okazji do zbierania doświadczenia w Superlidze czy Lidze Mistrzów. Stąd właśnie decyzja o wypożyczeniu go do niemieckiego TuS Vinnhorst powiedział Dyrektor Sportowy Nafciarzy Adam Wiśniewski.

Chcę powiedzieć, że jestem niezwykle dumny z podpisania kontraktu z ORLEN Wisłą Płock. Cieszę się też, że znaleźliśmy świetną okazję na wypożyczenie do Vinnhorst na przyszły sezon. Możliwość gry w ORLEN Arenie przed tak wspaniałymi kibicami to coś, o czym marzę, ale nie wezmę tego za pewnik. Będę śledził Wasze wyniki i mecze w Superlidze oraz Lidze Mistrzów. Życzę powodzenia zarówno klubowi, jak i kibicom!powiedział o wypożyczeniu Thomas Langerud Kristoffersen.

Powodzenia w Vinnhorst Thomas!