W grudniu, w ciągu czterech dni, ORLEN Wiśle Płock zaplanowano pojedynki z Telekom Veszprem HC oraz Łomżą Industrią Kielce. W związku z napiętym terminarzem, SPR Wisła Płock wystąpiła o zmianę terminów tych meczów. Kiedy Nafciarze rozegrają 9. kolejkę Ligi Mistrzów i 13. serię PGNiG Superligi?

Terminy grudniowych spotkań

Grudniowy terminarz ORLEN Wisły Płock zakłada cztery pojedynki, z czego dwa – z Telekom Veszprem HC oraz Łomżą Industria Kielce, zaplanowano na przełomie czterech dni. Pierwotnie, wyjazdowy mecz Nafciarzy z Węgrami, w 9. kolejce EHF Champions League, wyznaczono na 8 grudnia, zaś domowe spotkanie 13. serii PGNiG Superligi z Łomżą Industria Kielce, na 11 grudnia. W związku ze zbliżonymi terminami wspomnianych spotkań, klub SPR Wisła Płock wystosował pismo do European Handball Federation, z prośbą o przełożenie meczu z Telekom Veszprem HC na dzień wcześniej, tj. 7 grudnia. Pierwsze pismo do EHF zostało wysłane 30 września, a chęć zmiany daty meczu była argumentowana przez płocki klub napiętym terminarzem spotkań, wysoką intensywnością grania oraz brakiem czasu na regenerację zawodników przed meczem, którego stawką może być Mistrzostwo Polski. Po negatywnej odpowiedzi ze strony EHF-u, klub ponowił swoją prośbę, a wniosek ten poparła zarówno PGNiG Superliga oraz ZPRP. Mimo to, EHF nie wyraził zgody na zmianę terminu. Następstwem tejże decyzji było wystosowanie oficjalnego pisma do komisarza PGNiG Superligi z prośbą o przełożenie meczu 13. serii rozgrywek, lecz wniosek ten nie został rozpatrzony pozytywnie. Klub za cel nadrzędny postawił sobie zmianę terminu meczu Ligi Mistrzów, a po otrzymaniu odmowy, postanowił wystąpić z prośbą o zmianę terminu, który był wcześniej ustalony z PGNiG Superligą. Jak informuje komisarz ligi, terminarz Superligi jest podporządkowany do potrzeb kadry narodowej, która przygotowuje się do nadchodzących Mistrzostw Świata. Ponad to termin ten został wcześniej ustalony z głównym nadawcą telewizyjnym i bez jego zgody nie istnieje możliwość zmiany.  Komisarz PGNiG Superligi argumentował swoją decyzję również tym, że w ubiegłym roku w podobnej sytuacji był zespół Łomża Vive Kielce, który 9.12.2021 r. rozegrał spotkanie Ligi Mistrzów z FC Porto (w Portugalii), natomiast 12.12.2021 r. zmierzył się z ORLEN Wisłą Płock (w Kielcach).

Oznacza, że pierwotne terminy meczów Nafciarzy z Telekom Veszprem HC oraz Łomżą Industrią Kielce nie ulegną zmianie. Spotkania odbędą się:

8 grudnia 2022 r. godz. 18:45 (czwartek), Veszprem – Telekom Veszprem HC – ORLEN Wisła Płock

11 grudnia 2022 r. godz. 18:00 (niedziela), Płock  – ORLEN Wisła Płock – Łomża Industria Kielce