Na mocy podpisanej umowy dotyczącej użyczenia szkoleniowego skrzydłowy – Szymon Maćkowiak nadchodzący sezon spędzi w KPR Autoinwest Żukowo.

Szymon Maćkowiak kolejny sezon spędzi poza Płockiem. 21-letni skrzydłowy podczas rozgrywek 2024/2025 będzie bronił barw zespołu KPR Autoinwest Żukowo, z którym o najwyższe cele będzie walczył w Lidze Centralnej. Nowa drużyna Szymona miniony sezon w Lidze Centralnej ukończyła na 4. miejscu z dorobkiem 51 punktów.

Wypożyczenie do klubu z Żukowa pozwoli mi na zdobycie doświadczenia na poziomie Ligi Centralnej. Cieszę się z dołączenia do drużyny i liczę na udany sezon – spełnienie celów zarówno indywidualnych, jak i drużynowych. – skomentował Szymon Maćkowiak.

Szymon ostatni rok spędził w Wejherowie, gdzie zrobił kolejny postęp, co wzbudziło zainteresowanie klubu z Żukowa. Teraz będzie rozwijał swoje umiejętności w Lidze Centralnej i na tyle, co go znam, wiem, że jest bardzo ambitny i konsekwentnie zdobywa kolejne cele w swojej karierze. Klub z Żukowa będzie miał z niego duży pożytek. – powiedział Michał Skórski, trener ORLEN Wisły II Płock.

Powodzenia Szymon!