SPR Wisła Płock podpisała kontrakt z nowym szkoleniowcem drugiej drużyny oraz zespołu juniorów – został nim Michał Skórski. Nafciarze przedłużyli także umowę z trenerem bramkarzy pierwszej drużyny – Marcinem Wicharym. Sprawdźcie szczegółowe informacje!

Marcin Wichary na dłużej z Nafciarzami

SPR Wisła Płock przedłużyła kontrakt z trenerem bramkarzy Nafciarzy – Marcinem Wicharym. Nowa umowa z Wichurą będzie obowiązywała przez trzy sezony, w formule 2+1, począwszy od rozgrywek 2022/2023. Trener Marcin Wichary będzie pracował z Krystianem Witkowskim oraz naszym nowym goalkeeperem – Kristianem Pilipoviciem.

Wichary w bramce ORLEN Wisły Płock spędził piętnaście lat, następnie w 2019 roku wcielił się w nową rolę – trenera bramkarzy drugiego zespołu oraz juniorów Nafciarzy, zaś w 2020 roku zasilił sztab szkoleniowy pierwszej drużyny. Od października 2021 roku Wichura jest także szkoleniowcem bramkarzy drużyny seniorów kadry narodowej Polski.

Z ORLEN Wisłą Płock jestem związany od lat i w tym klubie czuje się jak w domu. Bardzo cieszę się, że przez kolejne sezony będę częścią takiej drużyny i dalej będę mógł wykorzystywać swoje doświadczenie by szkolić goalkeeperów Nafciarzy! – powiedział Marcin Wichary.

II drużyna oraz juniorzy z nowym trenerem

Po sezonie 2021/2022, współpracę z ORLEN Wisła II Płock oraz zespołem juniorów zakończył Zbigniew Kwiatkowski. Teraz rolę szkoleniowca drugiej drużyny, a także juniorów obejmie dobrze znany w Płocku – Michał Skórski, który związał się z naszym klubem dwuletnią umową (z możliwością przedłużenia o jeden sezon). Poza prowadzeniem rezerw Nafciarzy, trener Skórski będzie ściśle współpracował z trenerem Xavim Sabate oraz jego sztabem.

Michał Skórski ma już doświadczenie w szkoleniu Nafciarzy oraz drużyn z PGNiG Superligi – w latach 2003 – 2014 trenował zespoły ORLEN Wisły Płock w różnych kategoriach wiekowych – pierwszą drużynę, drugi zespół, juniorów oraz dzieci i młodzież z SKF Wisły Płock. Później przez pięć sezonów był asystentem Rafała Kuptela w Gwardii Opole, natomiast ostatnie lata spędził w Puławach. Początkowo trenował Azoty jako pierwszy szkoleniowiec, zaś kolejno jako drugi. Z opolanami wywalczył jeden brązowy medal MP, natomiast z puławianami dwa. Dodatkowo od 2019 roku Michał Skórski jest także głównym trenerem kadry narodowej B.

Bardzo mi miło, że po 8 latach mogę wrócić do domu! Płock to moje rodzinne miasto, a SPR Wisła Płock to mój rodzinny klub, w którym stawiałem swoje pierwsze kroki zarówno jako zawodnik, jak i trener. Jestem dumny i szczęśliwy, że klub oraz trener Sabate obdarzyli mnie zaufaniem i zaprosili do współpracy. Przede mną nowe wyzwanie, ambitne cele i dużo ciężkiej pracy. Już nie mogę się doczekać, kiedy znów założę niebiesko-biało-niebieskie barwy i dołączę do fantastycznej Wiślackiej rodziny! – skomentował powrót do ORLEN Wisły Płock – Michał Skórski.