Juniorzy niemieckiej drużyny TV Schiefbahn – Handball wykazali się ogromnym zaangażowaniem w pomoc dla Ukrainy. Nafciarze postanowili docenić ich gest. Do dzieci z niemieckiego zespołu powędrują koszulki z podpisami Nafciarzy.

Młodzież z sekcji piłki ręcznej miasteczka Schiefbahn, znajdującego się pod holenderską granicą  od samego początku wybuchu wojny na Ukrainie wspiera organizację konwojów humanitarnych z najpotrzebniejszymi rzeczami na Ukrainę i dla przybywających z niej uchodźców. Dzieci  wraz z rodzicami prowadzą zbiórkę, sortują rzeczy, układają oraz pomagają w transporcie. Już niedługo do siedziby Mazowieckiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża dojedzie kolejny konwój z rzeczami, które po przesortowaniu ruszą dalej – na Ukrainę.

SPR Wisła Płock postanowiła docenić postawę młodzieży TV Schiefbahn – Handball i w geście podziękowania za pomoc przekazać dzieciom z niemieckiej drużyny koszulki ORLEN Wisły Płock z podpisami zawodników.

Drodzy młodsi Koledzy sportowcy z TV Schiefbahn Handball, Wasza niezłomna postawa wobec ukraińskich ofiar wojny odbiła się szerokim echem i dotarła do nas – zawodników ORLEN Wisły Płock. Jesteśmy pod wrażeniem Waszego zaangażowania w pomoc potrzebującym. To wielka sprawa realizować własne sportowe cele, nie zapominając o innych, poświęcając swój czas, okazując serce i dając nadzieję. Robicie to w mistrzowskim stylu! To przepustka do sportowych osiągnięć, które wymagają niezłomności, wytrwałości, siły i tej fantastycznej energii, którą karmimy innych. Gratulujemy Wam!!! Pozdrawiamy i czekamy na Was w Lidze Europejskiej!