SPR Wisła Płock zgłosiła się do FCH Development Program. Klub starał się o nagrodę za działania z obszaru CSR. Jak poinformowało Forum Club Handball, Nafciarzom przyznano wspomniane wyróżnienie.

FCH Development Program

SPR Wisła Płock, jako członek Forum Club Handball wzięła udział w FCH Development Program, który polega na wyróżnieniu klubów piłki ręcznej za działania społeczne i marketingowe. Inicjatywa ma na celu wymianę, pomiędzy członkowskimi klubami, doświadczeń i innowacyjnych działań, którymi wzajemnie mogą się inspirować. W konkursie wyszczególniono pięć kategorii, a między innymi tą, w której zgłosili się Nafciarze, odnosząca się do CRS, czyli Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.

Wiślacka pasieka

SPR Wisła Płock, na co dzień, prowadzi działania z zakresu CSR. W ubiegłym roku klub zdecydował się na współpracę z Pasieką Rodziny Sadowskich, czyli lokalną hodowlą pszczół. W ramach współpracy, pszczoły z Pasieki Rodziny Sadowskich zostały zaadoptowane przez całą drużynę ORLEN Wisły Płock. Zawodnicy zostali opiekunami swojej niebieskiej pasieki, z której następnie powstał niebieski miód. Podczas jednego z meczów ORLEN Wisły Płock, kibice otrzymali miody – specjalnie zebrane z Wiślackiej pasieki i zabarwione spiruliną, czyli algą, która nadała im niebieskiego koloru. Następnie słoiczki ze spersonalizowanymi miodami i opatrzone herbem Wisły trafiły również do sprzedaży, a fani mogą zakupić je w klubowym sklepie.

Płocki klub okazuje wsparcie dla miejscowego biznesu, który opiera się produkcji miodów, a ich wytwórców – pszczoły – traktuje w odpowiedni sposób, tak aby zapewnić im jak najlepsze warunki życia. Poprzez współpracę z Pasieką Rodziny Sadowskich SPR Wisła Płock kładzie nacisk na problem pszczół w obecnych czasach i dba o dobrą kondycje i zdrowie pszczół, a także zwraca uwagę na to, jak istotny wpływ na nasze życie, środowisko i ekosystem mają te owady.

Nagroda dla SPR Wisły Płock

Miło nam poinformować, że działania naszego klubu, z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, zostały docenione przez Forum Club Handball. Z tego tytułu SPR Wisła Płock otrzymała nagrodę pieniężną. Bardzo cieszymy się, że nasze działania stanowią inspirację dla innych klubów, a wszystkim przypominamy o odpowiednim traktowaniu pszczół – nie tylko tych z naszej Wiślackiej pasieki.

Dziękujemy FCH za docenienie naszych działań!