W związku z awansem ORLEN Wisły Płock do Final4 EHF Ligi Europejskiej, klub SPR Wisła Płock wystąpił do PGNiG Superligi o przełożenie terminu spotkania 26. serii. Początkowo ostatni ligowy mecz pomiędzy Nafciarzami, a kielczanami miał się odbyć w terminie 14/15 maja. Na prośbę rywali spotkanie zostało przełożone. Teraz to SPR Wisła Płock wnioskuje o zmianę terminu.

Jak wiadomo, mecz pomiędzy ORLEN Wisłą Płock a Łomżą Vive Kielce, decyzją Komisarza Ligi z dnia 15 kwietnia 2022 r., przeniesiony został na wtorek 24 maja 2022 r. ORLEN Wisła Płock w weekend 28-29 maja 2022 r. będzie uczestnikiem Final4 EHF Ligi Europejskiej. W tej sytuacji przy rozegraniu meczu PGNiG Superligi 24 maja 2022 r. oraz podróży na miejsce tego turnieju, Nafciarze będą mieli zaledwie jeden dzień, aby przygotować się do zmagań w ostatniej, decydującej fazie europejskich rozgrywek.

Już dzisiaj wiadomo, że ORLEN Wisła Płock awansowała do najlepszej czwórki EHF European League 2021/ 2022. W związku z sukcesem Nafciarzy, SPR Wisła wystąpiła do PGNiG Superligi o przełożenie spotkania 26. serii z Łomżą Vive Kielce, z 24 maja na 12 czerwca 2022. Mamy nadzieję, że Komisarz Ligi, tak jak w przypadku wniosku kielczan, weźmie pod uwagę dobro ORLEN Wisły Płock i chęć jak najlepszego przygotowania się Nafciarzy do zmagań oraz reprezentowania polskiej piłki ręcznej na arenie międzynarodowejpowiedział prezes SPR Wisły Płock – Robert Czwartek.