Podczas ostatniego spotkania w ramach ORLEN Superligi pomiędzy ORLEN Wisłą Płock, a Zagłębiem ludźmi mogliście spotkać nietypowych gości. Reprezentanci Wisły Płock z sekcji Esportowej pojawili się w Orlen Arenie.

W szatniach dostępne były telewizory i konsole, na których można było rywalizować w najnowszą edycję EA FC 2024 oraz zmierzyć się z popularnym “Kartkiem”, czyli Cezarym Gontarkiem.

Do tej pory podczas meczów piłki ręcznej nie było zbyt wiele okazji do wypróbowania cyfrowych atrakcji. Właśnie się to zmienia, w ramach debiutu gościliśmy kolegów ze stadionu z sekcji Wisła Płock Esports i pewnie zobaczymy ich tu jeszcze nie raz – Marcin Sieczkowski

Zainteresowanie wspólnym graniem przerosło wszelkie oczekiwania, co widać na małej galerii z wydarzenia. Od lutego możecie spodziewać się stałej strefy gamingowej w ORLEN Arenie podczas meczów ORLEN Superligi, a w niej mini-turnieje, konkursy, czy też premiery różnych gier komputerowych. 

WISŁA PŁOCK – SEKCJA ESPORTS

W swojej 70-letniej historii Wisła wielokrotnie była klubem wielosekcyjnym. Od czerwca 2010 roku w Płocku została tylko piłka nożna. 5 kwietnia 2017 nasz klub otworzył się jednak na nowy rodzaj współzawodnictwa – eSport. Od tego dnia barwy Nafciarzy reprezentuje Cezary Gontarek.

eSport to rywalizacja w grach komputerowych, z roku na rok coraz bardziej popularna na całym świecie. W naszym kraju największą imprezą esportową do tej pory były finały Intel Extreme Masters w Katowicach, gromadzące w ciągu dwóch tygodni ponad sto tysięcy odwiedzających i wielomilionową publiczność w relacji online na żywo. Najpopularniejsze gry esportowe to Counter Strike, League of Legends, czy Starcraft 2. W wirtualną wersję piłki nożnej wydawaną przez EA Sports na co dzień rywalizują największe kluby w Europie takie jak: PSG, Schalke 04, Manchester City, Ajax Amsterdam czy Valencia CF.