Dziesięć dni Mistrzostw Europy 2022 za nami. Polska, Rosja i Chorwacja przegrały kolejne mecze. Sprawdźcie, jak w drugiej kolejce rundy głównej wypadli gracze ORLEN Wisły Płock.

Mistrzostwa Europy 2022 trwają już dziesięć dni, a przed nami jeszcze tydzień zmagań o tytuł najlepszych na Starym Kontynencie. W piątek i sobotę (21-22.01.2022) reprezentacje rozegrały drugą kolejkę rundy głównej. Wszystkie drużyny, którym przyglądamy się w szczególny sposób, w ostatnich meczach zaliczyły porażkę, jednak każda kadra miała dla swoich kibiców także pozytywne informacje.

Za nami mecze:

– Polska 18:28 Szwecja

Trudny okres biało-czerwonych trwa dalej – Polacy przegrali drugie spotkanie w rundzie głównej i po raz drugi była to bardzo wysoka porażka. Szwecja pokonała Polskę aż dziesięcioma bramkami, w wyniku czego nasza reprezentacja dalej zajmuje ostatnie miejsce w grupie II.

Na szczęście po izolacji, do kadry Polski, wraca bramkarz płockiej Wisły – Adam Morawski, a w spotkaniu ze Szwecją wystąpili:

– Michał Daszek – 0/1 bramek (39 minut gry)

– Przemysław Krajewski – 5/7 bramek (55 minut gry)

– Rosja 25:26 Hiszpania

Rosjanie w drugiej kolejce rundy głównej zmierzyli się z liderem II grupy – Hiszpanią, która była zdecydowanym faworytem tego spotkania. Przewidywania sprawdziły się i Hiszpania wygrała, jednak tylko jedną bramką. Po tym spotkaniu Rosjanie utrzymali się na piątym miejscu w grupie II.

Dobre informacje płyną także ze strony kadry Rosji, która poinformowała o powrocie z izolacji Sergeia Kosorotova, natomiast na boisku podczas meczu Rosjan z Hiszpanią pojawił się:

– Dmitrii Zhitnikov – 1/4 bramki (53 minuty gry)

– Dania 27:25 Chorwacja

Niestety, również Chorwaci odnotowali kolejną porażkę – tym razem z Danią. Nie była to jednak tak bolesna przegrana, jak ta Polaków, ponieważ Duńczycy pokonali Chorwację dwoma bramkami. Mimo wszystko sytuacja Polski i Chorwacji jest podobna – oba zespoły zajmują ostatnie miejsca w swoich grupach i nie posiadają żadnych punktów.

Od przyszłej kolejki, po izolacji do składu Chorwatów dołączy Lovro Mihić, zaś na parkiecie w meczu z Danią mogliśmy zobaczyć przyszłego bramkarza Nafciarzy – Kristiana Pilipovicia oraz:

– Tin Lućin – 4/9 bramek (49 minut gry)

Spotkania 3 kolejki rundy głównej:

– 23 stycznia, g.15:30 – Polska – Rosja (Eurosport 2, Metro TV, Player.pl)

– 24 stycznia, g.15:30 – Islandia – Chorwacja

 

Naprzód Nafciarze!