Wystartowała runda główna Mistrzostw Europu w piłce ręcznej. Za nami pierwsza kolejka tej fazy rozgrywek. Niestety nie był to udany dzień dla reprezentacji z Wiślakami w składzie.

Po rundzie wstępnej przyszedł czas na rundę główną. Do kolejnego etapu rozgrywek awansowały trzy spośród pięciu kadr narodowych, w których składzie możemy zobaczyć zawodników ORLEN Wisły Płock. Reprezentacja Chorwacji została umiejscowiona w grupie I, zaś kadry Polski oraz Rosji w II. Każda drużyna w tej fazie rozgrywek ma zaplanowane cztery mecze – pierwsze spotkania zostały zaplanowane na 20 stycznia 2022 r.

Za nami mecze:

– Polska 31:42 Norwegia

Polacy w rundzie głównej zakwalifikowali się do grupy II – wraz z Hiszpanią, Norwegią, Szwecją, Niemcami, a także Rosją. Biało-czerwoni awansowali bez punktów na koncie, a w pierwszym meczu doznali wysokiej porażki z Norwegią, która zdecydowanie zdominowała naszą kadrę, pokonując ją aż 11 bramkami. Obecnie Polska zajmuje szóste miejsce w grupie II i jako jedyna nie ma na koncie żadnych punktów.

W składzie podczas tego spotkania mogliśmy zobaczyć dwóch Nafciarzy:

– Michał Daszek – 1/2 bramki (22 minuty gry)

– Przemysław Krajewski – 0/1 bramek (17 minut gry)

– Rosja 23:29 Szwecja

Rosjanie, podobnie jak Polacy, znaleźli się w grupie II, jednak ich sytuacja już od początku wyglądała nieco lepiej, ponieważ w tę fazę ME 22 weszli z 2 pkt. Reprezentacja Rosji również przegrała czwartkowe spotkanie, a pokonała ją Szwecja, z którą biało-czerwoni zawalczą w następnej kolejce. Obecnie nasi sąsiedzi zajmują jedno miejsce przed nami.

Z powodu pozytywnego testu na COVID-19 u Sergeia Kosorotova, w kadrze Rosji występuje jeden zawodnik ORLEN Wisły Płock:

– Dmitrii Zhitnikov – 2/5 bramek (36 minut gry)

– Czarnogóra 32:26 Chorwacja

Po awansie do następnej rundy Chorwacja trafiła do grupy I, w której znalazły się także reprezentacje: Francji, Danii, Islandii, Czarnogóry oraz Holandii. W pierwszym meczu w nowej grupie Chorwaci przegrali z Czarnogórą i po tym spotkaniu to Czarnogórcy mogą cieszyć się 2 pkt. i 4. miejscem, zaś reprezentacja Tina Lućina po przegranej uplasowała się na ostatnim miejscu w grupie.

– Tin Lućin – 2/5 bramek (34 minuty gry)

Spotkania 2 kolejki rundy głównej:

– 21 stycznia, g. 18:00 – Polska – Szwecja

– 21 stycznia, g. 15:30 – Rosja – Hiszpania

– 22 stycznia, g. 20:30 – Dania – Chorwacja

Głowy do góry Nafciarze, my w Was wierzymy!