Od końca minionego sezonu ORLEN Wisła Płock zmaga się z kontuzjami na pozycji środkowego rozgrywającego. W gronie kontuzjowanych jest czterech zawodników. Jak sytuacja wygląda obecnie?

Środek rozegrania

W ostatnim czasie ORLEN Wisła Płock zmaga się z kontuzjami środkowych rozgrywających. W ostatnim meczu sezonu PGNiG Superligi 2021/22, poważnej kontuzji doznał Niko Mindegia, a podczas okresu przygotowawczego, nowy gracz Nafciarzy, Gergo Fazekas. W związku z taką sytuacją, klub zdecydował się na zakontraktowanie dodatkowych graczy na pozycji środka rozegrania – perspektywicznego Japończyka – Kosuke Yasuhirę oraz doświadczonego Hiszpana – Daniela Sarmiento. Podczas jednego z październikowych treningów urazu doznał właśnie Sarmiento, zaś po meczu z Telekom Veszprem przerwa od gry czeka również Dmitrii Zhitnikova.

Niko Mindegia – Niko doznał kontuzji w meczu 26. serii PGNiG Superligi z kielczanami. Jak się okazało, zerwał więzadła krzyżowe kolana i przeszedł operację oraz intensywną rehabilitację. Mindegia wracał do pełni sił w Hiszpanii, a już niedługo pojawi się w Płocku, gdzie zostanie do przerwy świątecznej, by trenować indywidualnie i krok po kroku z resztą zesopłu. Następnie Niko wróci na testy do Hiszpanii i jak ma nadzieje, w styczniu będzie mógł na stałe dołączyć do drużyny.

Rehabilitacja idzie lepiej niż przypuszczałem, więc teraz potrzebuję około 1,5 miesiąca, by powrócić do 100% formy. Moje kolano jest sprawniejsze z każdym dniem. Za mną ciężka okres, ale już niedługo będzie po wszystkim. To był naprawdę dziwny czas dla mnie… tęsknie za wszystkim – od samego bycia w Płocku, po kibiców, którzy stale przesyłają mi w wiadomościach ogrom wsparcia! – powiedział nam Niko Mindegia. 

Gergo Fazekas – podczas okresu przygotowawczego do sezonu 2022/2023, kontuzji barku doznał Fazekas, który od tych rozgrywek miał występować w barwach Nafciarzy. Gergo przeszedł zabieg i jest w trakcie rehabilitacji, a w przyszłą środę powróci on do treningów.

Daniel Sarmiento – przed wyjazdem ORLEN Wisły Płock do Zagrzebia, na jednym z treningów, kontuzjowany został Daniel Sarmiento. Hiszpan przeszedł badania i konsultację lekarską w Barcelonie i podobnie, jak Fazekas, od środy będzie trenował zgodnie z zaleceniami sztabu medycznego.

Dmitrii Zhitnikov –  po wczorajszym meczu z Telekom Veszprem HC, urazu doznał również Dima Zhitnikov, który przejdzie dziś kompleksowe badania, po których dowiemy się więcej o stanie jego zdrowia.

Wracajcie na parkiet – czekamy na Was Nafciarze!