ORLEN Wisła Płock otrzymała „dziką kartę” i zagra w Lidze Mistrzów. Na temat decyzji EHF wypowiedział się również Prezes Zarządu SPR Wisły Płock – Robert Czwartek. Zapraszamy do lektury!

Prezes Zarządu SPR Wisły Płock – Robert Czwartek

Nasi Drodzy Przyjaciele,

27 czerwca 2022 r. to kolejny wielki dzień w historii naszego klubu. Bardzo cieszę się, że ciężka praca, stały rozwój oraz zaangażowanie nas wszystkich zaprocentowało w taki sposób. Chciałbym podziękować EHF za zaufanie i wybranie naszej oferty! Dziękuję trenerowi Xaviemu Sabate, całemu Sztabowi Szkoleniowemu, drużynie, Adamowi Wiśniewskiemu oraz wszystkim pracownikom i współpracownikom klubu – to dzięki Wam ORLEN Wisła Płock powróciła do grona najlepszych drużyn w Europie. Podziękowania należą się także Właścicielowi – Miastu Płock, na czele z Prezydentem Andrzejem Nowakowskim, który nigdy nie wątpił w w nasz Klub, Sponsorowi Generalnemu PKN Orlen S.A. oraz wszystkim Sponsorom i Partnerom, ponieważ bez nich nie bylibyśmy w stanie zajść tak daleko. Myślę, że decyzja EHF o przyznaniu Nafciarzom „dzikiej karty” jest dla nas najlepszą nagrodą za naszą pracę. Śmiało możemy powiedzieć, że „Projekt Xavi Sabate”, który rozpoczęliśmy w 2018 roku, działa i przynosi coraz lepsze efekty. Z roku na rok osiągamy w Europie coraz więcej, a na krajowym podwórku, po 14-tu latach przerwy, wywalczyliśmy Puchar Polski. Wierzę, że to dopiero początek i że wkrótce osiągniemy jeszcze więcej, a w meczach Ligi Mistrzów EHF pokażemy, gdzie tak naprawdę jest miejsce ORLEN Wisły Płock, czyli wśród najlepszych drużyn Europy i całego świata. Mam nadzieję, że będzie to dla nas impuls do dalszego działania oraz jeszcze bardziej wytężonej pracy, bo wszyscy widzimy, że to, co robimy, ma sens i podąża we właściwym kierunku. Cieszę się również, że mimo urlopu, mogłem złożyć najlepsze życzenia urodzinowe naszemu kapitanowi – Michałowi Daszkowi w tak szczęśliwych okolicznościach.

Witamy ponownie Ligę Mistrzów – i obiecujemy – pokażemy, że to nasze właściwe miejsce! Drodzy Kibice – Nasi Przyjaciele, nie byłoby tego wszystkiego, bez Was. Bardzo Wam dziękuję!