Dziś w godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie przedstawiciela zarządu SPR Wisły Płock oraz działu sportowego z kibicami. W Orlen Arenie pojawił się także Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski. Transfery, obostrzenia, młodzieżowcy – sprawdźcie, o czym rozmawiano!

26 stycznia 2022 roku o godz. 18:30 odbyło się spotkanie prezesa Roberta Czwartka, dyrektora sportowego Adama Wiśniewskiego, trenerów – Xaviego Sabate i Dawida Nilssona oraz Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego z kibicami płockiej Wisły. Zainteresowani mogli zadawać pytania o trapiące ich sprawy. Podczas rozmów poruszono tematykę związaną z decyzjami boiskowymi trenerów, kwestiach budżetowych, sponsorach oraz następujące zagadnienia:

Młodzieżowcy, bramkarze i transfery

Na pytania o młodzieżowców i bramkarzy transfery odpowiedział dyrektor sportowy – Adam Wiśniewski. Klub zdaje sobie sprawę z przepisów związanych z czasem gry młodzieżowców w poszczególnych meczach. Od dłuższego czasu Wisła testuje zawodników z chociażby z 1 Ligi i SMS-ów oraz własnych juniorów. Wielu graczy było już u Nas na testach i pojawią się także kolejni. Jeśli chodzi o bramkarzy, po odejściu Adama Morawskiego, w składzie pozostanie Krystian Witkowski, przyjdzie też Kristian Pilipović, a dodatkowo Adam Wiśniewski ma nadzieję, że już niedługo podpiszemy kontrakt z jeszcze jednym utalentowanym goalkeeperem. Poruszono również temat transferów – już w najbliższym czasie fani płockiej Wisły mogą liczyć na ogłoszenie nowego środkowego rozgrywającego.

Zawodnicy po ME 22

Kibice pytali także czy zawodnicy, którzy wrócili z tegorocznych Mistrzostw Europy są gotowi do treningów oraz o stan zdrowia Adama Morawskiego. Jak poinformowali przedstawiciele działu sportowego prawie wszyscy zawodnicy wrócili już do Polski, na razie odpoczywają, ale od poniedziałku rozpoczną treningi indywidualne, zaś we wtorek dołączą do przygotowań z resztą drużyny. Po przyjeździe do Bratysławy „Loczek” otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19, a następnie został odesłany na izolację. Już podczas pobytu na kadrze Adam przeszedł szereg badań, jego stan zdrowia jest dobry i już jutro zacznie treningi.

Obostrzenia vs. kibice

Tematem rozmów były również obostrzenia i możliwość uczestniczenia kibiców w meczach Nafciarzy. Prezes Robert Czwartek poinformował, że klub obserwuje sytuacje epidemiologiczną w kraju i dostosowuje się do jej zasad. Obecnie limit osób na halach wynosi 25% liczby miejsc, a w ten limit nie wliczają się zaszczepieni. Prezes utrzymuje też stały kontakt z przedstawicielami Füchse Berlin, ponieważ zdaje sobie sprawę z zainteresowania kibiców wyjazdem na mecz płockiej Wisły do Berlina.

To znak, że Nam wszystkim zależy na przyszłości ORLEN Wisły Płock. Dziękuję za chęć zorganizowania spotkania i za silną obecność. To pokazuje, że My wszyscy tutaj gramy w jednej drużynie i tworzymy jeden zespół – skomentował obecność kibiców Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym kibicom za spotkanie! Widzimy się już na meczu z Torus Wybrzeżem Gdańsk 10 lutego 2022 r. w Orlen Arenie.