Dwumecz Polska — Szwecja będzie największym wydarzeniem wiosny w naszej piłce ręcznej. Reprezentacja Patryka Rombla podejmie mistrzów Europy 17 i 20 marca w Orlen Arenie Płock. Bilety trafią do sprzedaży 31 stycznia.

Starcie z wicemistrzami świata i mistrzami Europy będzie dla Polaków powrotem na parkiet po udanym EHF Euro 2022, które nasza reprezentacja zakończyła na 12. miejscu. To najlepszy wynik Biało—Czerwonych podczas wielkiego turnieju od 2016 roku, kiedy karierę reprezentacyjną zakończyło wielu doświadczonych zawodników. Wynik osiągnięty w Bratysławie to dobry prognostyk no przyszłość.

Polacy na EHF Euro 2022 potrafili wyraźnie pokonać Austriaków (36:31) i Białorusinów (29:20). Zawodnicy Rombla toczyli też wyrównane boje z Rosjanami (29:29) oraz Hiszpanami (27:28). Teraz bohaterów turnieju kibice zobaczą w płockiej Orlen Arenie.

Drużyna narodowa, po udanym turnieju towarzyskim 4 Nations Cup w ERGO ARENIE Gdańsk, znów wystąpi przed własną publicznością. Zaplanowany na marzec dwumecz to jednocześnie jeden z najważniejszych sprawdzianów przed mistrzostwami świata, które za rok zorganizują Polska i Szwecja. Jednym z gospodarzy turnieju będzie właśnie Płock, który ugości Puchar Prezydenta.

— To jedno z najważniejszych miejsc no mapie polskiej piłki ręcznej. Miasto żyje sportem, a jego serce bije w rytmie wyznaczonym przez mecze szczypiorniaka. Niewiele jest miejsc z tak silną społecznością kibiców — nie kryje prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP) Henryk Szczepański.

Dwumecz Polska — Szwecja, który będzie rewanżem za listopadowe spotkania w Malmo i Kristianstad, odbywa się w atmosferze definiowanej hasłem „Stick Together”, które jest oficjalnym hasłem turnieju. Czwartkowy mecz rozpocznie się o godzinie 20:00. Początek niedzielnego zaplanowano na 15:00. Pierwszy raz zobaczymy wówczas „na żywo” maskotkę mistrzostw świata.

Początek sprzedaży biletów na marcowe mecze towarzyskie 31 stycznia o godz. 10:00. Wejściówki można nabyć za pośrednictwem Eventimu w cenie od 20 do 50 zł. Organizator przewidział także karnety dwudniowe oraz specjalną ofertę dla grup zorganizowanych.

Mistrzostwa Świata 2023 w Polsce i Szwecji potrwają od 11 do 29 stycznia 2023 roku. Sprzedaż biletów na mecze rozgrywane w naszym kraju wystartuje 18 marca. Polacy rywalizację rozpoczną od rundy wstępnej w Katowicach. Nasza reprezentacja, w przypadku awansu, rundę główną rozegra w Krakowie. Ćwierćfinały i półfinały ugości Gdańsk, a Puchar Prezydenta — Płock.

Gospodarzami turnieju będą Katowice, Płock, Kraków, Gdańsk, Małopolska i Śląsk (w Polsce) oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji). Narodowymi Dostawcami MŚ 2023 w naszym kraju są Eventim oraz Polska Organizacja Turystyczna. Kolejnych poznamy niebawem.

Bilety

sprzedaż internetowa www.eventim.pI

punkty sprzedaży: https://www.eventim.pI/help/outlets/?affiIiate=HPA

Ceny biletów jednodniowych

Kategoria I — 50 pln

Kategoria II — 35 pln

Kategoria III — 20 pln

Grupy zorganizowane — 10 pln (bilety dla grup zorganizowanych — dzieci i młodzież szkolna do 18 lat w ilości minimum 10 osób — nie będą dostępne w regularnej sprzedaży. W celu nabycia biletów w tej strefie prosimy o wystanie zamówienia na adres: zamowieniagrupowe@eventim.pl)

Karnety dwudniowe

Kategoria I — 90 pln

Kategoria II — 60 pln

Kategoria III — 35 pln

Pakiety rodzinne

Pakiet rodzinny 2+1* — 2 osoby dorosłe + dziecko do 18 roku życia (bilet dla dziecka 50% zniżki od ceny normalnej)

Pakiet rodzinny 2+2* — 2 osoby dorosłe + 2 dzieci do 18 roku życia (bilet dla dzieci 50% zniżki od ceny normalnej)

Pakiet rodzinny 2+3* — 2 osoby dorosłe + 3 dzieci do 18 roku życia (bilet dla dzieci 50% zniżki od ceny normalnej)

UWAGA: wejście z pakietem wymaga, aby wszystkie osoby korzystające z pakietu wchodziły do hali w tym samym momencie!

Osoby niepełnosprawne

Bilety dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich nie będą dostępne w regularnej sprzedaży. W celu nabycia biletu w tej strefie prosimy o wysłanie maila na adres: niepelnosprawni@eventim.pl. Bilet w cenie 20 pln/dzień (wejście na podstawie jednego biletu dla osoby niepełnosprawnej + opiekuna).

Dzieci do lat 5 — wstęp bezpłatny z opiekunem bez gwarancji miejsca siedzącego.