Na mecie 2022 roku zapraszamy na ostatnią część podsumowania! Kończymy go z Pucharem Polski, brązowym medalem Ligi Europejskiej, grając w Lidze Mistrzów, a także na fotelu lidera PGNiG Superligi. To był dobry rok!

2022!

Podsumowując 2022 rok, przeszliśmy wspólnie przez wiele ważnych wydarzeń, które wyraźnie zapisały się w historii SPR Wisły Płock! Od początku dobiegający właśnie końca rok przyniósł wszystkim Nafciarzom wiele radości – awans z pierwszego miejsca w grupie Ligi Europejskiej, miejsce w Final4 i brązowy medal europejskich rozgrywek, Puchar Polski, Ligę Mistrzów, Match Of The Week oraz fotel lidera po pierwszej części sezonu 22/23. Choć za każdym z tych sukcesów nie stoi tylko łaskawy okres, a ogrom pracy drużyny i całego klubu oraz wsparcia Sponsorów, Partnerów i Kibiców. Wspólnie sprawiliśmy, że był to naprawdę dobry rok!

Za nami dwanaście miesięcy bez Superligowej i Pucharowej porażki. W 2022 roku ORLEN Wisła Płock rozegrała 29 pojedynków w polskich rozgrywkach – 13 meczów w drugiej części sezonu 21/22 SL, 13 meczów w pierwszej części sezonu 22/23 SL oraz 3 starcia w PGNiG Pucharze Polski. Żaden z meczów nie zakończył się przegraną Nafciarzy po regulaminowym czasie gry, a jedynie ostatnie spotkanie ubiegłego sezonu – po remisie i rzutach karnych, finalnie zwyciężyli kielczanie. Pozostałe rywalizacje przyniosły Niebiesko-Biało-Niebieskim komplet wygranych! W europejskich rozgrywkach nie obyło się natomiast bez „strat”. Nafciarze, przez cały 2022 roku, mierzyli się w 10 meczach Ligi Europejskiej oraz 10 spotkaniach Ligi Mistrzów. Dało im to łącznie 20 pojedynków, z czego 10 zwyciężyli, 2 zremisowali i 8 przegrali, co oznacza, że po ponad połowie spotkań schodzili z parkietu niepokonani.

Za nami lepsze i gorsze starcia, sukcesy i porażki oraz dobry rok, a przed nami ogrom treningów, pracy i czysta karta. Czas pokaże, jak ją zapełnimy, ale jedno jest pewne – musimy zrobić to razem, by móc cieszyć się kolejnymi sukcesami!

Niebiesko-Biało-Niebieskie Święta!

W ostatnim miesiącu roku zadbaliśmy o świąteczny nastój! Na początku grudnia, zaprosiliśmy kibiców do Caffé&Bistro Na deptaku, gdzie odbyło się Mikołajkowe Spotkanie z Nafciarzami! Przy dobrej kawie oraz świątecznych piosenkach, kibice mogli spędzić czas z zawodnikami ORLEN Wisły Płock, a dokładniej z Niko Mindegią oraz Marcelem Jastrzębskim! Była to także okazja do zdjęć oraz gry w Monopoly Płock, w którym znalazły się pola i karty od SPR Wisły Płock!

Cały 2022 rok bogaty był w filmy produkcji naszej klubowej telewizji! Okiem Wisły TV można było obejrzeć nie jedną relację meczową, wywiad czy Nafciarski Vlog. Do tego powstało też kilka humorystycznych materiałów oraz ogłoszeń transferów, a przed Świętami kamery zajrzały nawet na Wigilię do Komara, Lovro, Dawida i Jastrzębia! Jeśli tego nie widzieliście, koniecznie musicie nadrobić! Wszystkie filmy czekają na Was na naszym klubowym FB!

Do sprzedaży trafiły natomiast bombki i kalendarz z zawodnikami, aby kibice mogli przyozdobić swoje choinki w Wiślackie akcenty oraz wejść w Nowy Rok i spędzić, go razem z Nafciarzami! Pierwsze 100 osób, które zdecydowało się na zakup kalendarza, otrzymało egzemplarze z odręcznymi autografami całej drużyny. Mam nadzieję, że zawisną one w Waszych domach na honorowych miejscach, a Nafciarze przyniosą Wam dużo szczęścia w każdym z miesięcy 2023 roku!

To był dobry rok, a następny niech będzie jeszcze lepszy! Tego życzymy sobie i wszystkim, w których sercach jest ORLEN Wisła Płock! Dziękujemy za ostatnie dwanaście miesięcy całej społeczności Nafciarzy – Zawodnikom, Sztabowi Trenerskiemu, Sponsorom, Partnerom oraz ósmemu zawodnikowi – Kibicom! Razem tworzymy coś wielkiego!

Do zobaczenia w 2023!