Po wakacyjnej przerwie, Nafciarze wracali do treningów w świetnych nastrojach! Co był tego powodem? Jak minęły im letnie miesiące i jakie zmiany zaszły w drużynie?

Liga Mistrzów dla Nafciarzy!

Na niespełna miesiąc przed rozpoczęciem okresu przygotowawczego do sezonu 2022/2023, prosto z siedziby EHF w Wiedniu, do Nafciarzy dotarły świetne wieści! European Handball Federation doceniła starania i ciężką pracę płocczan w ubiegłych rozgrywkach i przyznała ORLEN Wiśle Płock „dziką kartę” Ligi Mistrzów, co oznaczało, że po dwóch bardzo dobry sezonach w European League, powróci ona do handballowej elity! Kilka dni później, Nafciarze dowiedzieli się, że zagrają w grupie A, wraz z: PSG Handball, SC Magdeburgiem, GOG, FC Porto, CS Dinamo Bucuresti, Telekom Veszprem HC oraz HC PPD Zagreb.

Przygotowania ORLEN Wisły Płock do nowych rozgrywek wystartowały 20 lipca, a drużyna przystąpiła do nich z nowymi graczami w składzie – Kristianem Pilipoviciem, Marcelem Jastrzębskim, Filipem Michałowiczem, Gonzalo Perezem Arce, Marcelem Sroczykiem, Dawidem Dawydzikiem, Tomasem Pirochem,Gergo Fazekasem, Kosuke Yasuhirą oraz Danielem Sarmiento. Podczas okresu przygotowawczego, Nafciarze poświęcali się treningom siłowym i taktycznym oraz sparingom. Przez trzy tygodnie, rozegrali serię sześciu meczów towarzyskich, dzięki którym sztab szkoleniowy na bieżąco mógł sprawdzać, nad czym zespół musi jeszcze popracować, a które elementy zostały już odpowiednio wypracowane.

Zwarci i gotowi, Niebiesko-Biało-Niebiescy zainaugurowali sezon pojedynkiem w Głogowie, zaś w pierwszym domowym meczu podjęli Górnika Zabrze. Superligowe spotkania zakończyły się zgodnie z planem i Nafciarze mogli przejść do tego, na co czekał cały Płock, czyli Ligi Mistrzów! Po ponad dwóch latach oraz sześciu miesiącach, a dokładniej 936 dniach, do Orlen Areny powróciła EHF Champions League.  Wcześniejszy, ostatni domowy mecz płocczan w tych elitarnych rozgrywkach odbył się 22 lutego 2020, kiedy to rywalizowali z Bidasoą Irun. Tydzień później rozegrali jeszcze rewanż w Hiszpanii, a następnie wybuchła pandemia, po której dwa lata spędzili w Lidze Europejskiej. Nikt wówczas nie przypuszczał, że na kolejne starcie na najwyższym poziomie przyjdzie nam czekać, aż do 15 września 2022 roku.

Powrót, po długiej rozłące z LM, należał do udanych – ORLEN Wisła Płock zainaugurowała go z FC Porto. Od początku Wiślacy doskonale weszli w mecz i utworzyli niemal mur, nie pozwalając rywalom na zbyt wiele, czego dowodem była strata jedynie 10 bramek w pierwszej połowie i bezpieczna przewaga czterema trafieniami do przerwy. W drugiej części spotkania gra nieco się wyrównała, a Nafciarzom przytrafił się gorszy fragment w ataku, który sprawił, że w 52. minucie ich przewaga stopniała do jednej bramki (23:22). Na szczęście swoich okazji nie wykorzystywało również Porto i płocczanie przypieczętowali powrót do LM zwycięstwem 27:23!z

Wakacji od Nafciarzy nie było!

Wakacyjne miesiące nie oznaczały wakacji od Nafciarzy! Tuż po zakończeniu sezonu, w Galerii Mazovia stanęła Strefa Pucharowa, wspomniana w poprzedniej części podsumowania. Nie obyło się także bez małej rywalizacji, dla kibiców w każdym wieku – młodsi mogli przelać swoje wspomnienia z sezonu 21/22 na papier, przy okazji konkursu „Sezon 2021/2022 oczami najmłodszych kibiców!”, a Ci nieco więksi zaprojektować drużynowy proporczyk na kolejne rozgrywki. Fani poznawali też nowych zawodników, dzięki wywiadom na klubowej stronie, otwartemu treningowi oraz prezentacji zespołu, na której mieli czas by porozmawiać z Nafciarzami, zrobić sobie zdjęcia, czy zgarnąć autografy!

Na tym nie koniec! Do ubiegło sezonowych karnetowiczów zawitał sam Lovro Mihić, który zaprosił ich na trybuny również w nowych rozgrywkach i podarował symboliczne koszulki. Na Starym Rynku można było spotkać Wiślackiego Misia, który przygotował grę w podchody. Fani mieli szansę znaleźć karnety, koszulki meczowe, gadżety oraz wejściówki na wybrane mecze Nafciarzy. Wszystko po to, by jak największa liczba płocczan przybyła na trybuny Orlen Areny, na mecze ligowe oraz Ligi Mistrzów, która w 2022 roku powróciła do naszego miasta!

W sezonie 2022/2023 do Orlen Areny zawitały pojedynki na poziomie Ligi Mistrzów, a jeden z nich został uznany przez EHF za Match Of The Week! Więcej o nim już jutro!