Czerwiec 2022 roku wyraźnie zapisał się na kartach historii SPR Wisły Płock. Co było tego powodem? Cofnijcie się z nami do pewnego meczu w Tarnowie!

Wymarzone trofeum!

Wczoraj wspominaliśmy gorący okres, który Nafciarze przechodzili na przełomie maja i czerwca’22. W dwanaście dni rozegrali cztery mecze o wszelkie możliwe cele – Mistrzostwo i Puchar Polski, a także pierwszy w historii medal europejskich rozgrywek. Jeśli chcielibyście cofnąć się do rywalizacji o Mistrzostwo Polski lub miejsce na podium Ligi Europejskiej, przejdźcie do trzeciej części podsumowania – TUTAJ! Teraz pora, by przypomnieć jeden z najlepszych dni 2022 roku, w którym cała drużyna spisała się na medal, a raczej na PUCHAR!

W rozgrywkach 2021/2022, ORLEN Wisła Płock rozpoczęła zmagania w PGNiG Pucharze Polski 24 lutego’22. Nafciarze dołączyli do pucharowych rozgrywek w ćwierćfinale, do którego jako Wicemistrzowie, zakwalifikowali się automatycznie. Na początku przyszło im rywalizować z Grupą Azoty Unią Tarnów w Arenie Jaskółka, gdzie pokonali gospodarzy, przy wyniku 31:27. Następnie na drodze Niebiesko-Biało-Niebieskich stanęły Azoty-Puławy, z którymi w półfinale zagrali przed własnymi kibicami. Jak się okazało, był to pojedynek pod dyktando gospodarzy – płocczanie szybko zaczęli zdobywać przewagę, która rosła z kolejnymi minutami, zaś puławianie nie mogli odnaleźć sposobu na pokonanie Wiślackiej obrony. Taka sytuacja spowodowała, że do przerwy tablica wskazywała wynik 17:8, natomiast spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem miejscowych 34:15 i to ORLEN Wisła Płock zapewniła sobie miejsce w finale Pucharu Polski.

Jak to zwykle bywa, finałowy pojedynek o Puchar Polski odbył na neutralnym gruncie, którym okazała się tarnowska Arena Jaskółka. Starcie o trofeum odbyło się w sobotę – 4 czerwca, a przeciwnikiem płocczan, ponownie w 2022 roku, była Łomża Industria Kielce. Kielczanie, dzięki mistrzostwu zaczęli od półfinału, pokonali w nim Energę MKS Kalisz (37:22) i bez przeszkód zameldowali się w finale. Pucharowy mecz pomiędzy Wicemistrzami a Mistrzami Polski lepiej rozpoczęli zawodnicy Łomży i po chwili prowadzili 2:0. Nic nie wskazywało na to, że już kilkanaście minut później Nafciarze będą wygrywali czterema bramkami, jednak tak właśnie się stało! Świetna postawa szczypiornistów płockiej Wisły w obronie i w ataku oraz – niezastąpiony tego dnia w bramce – Krystian Witkowski, zaowocowały ich prowadzeniem do przerwy – 17:13.

Druga połowa tylko potwierdziła świetną dyspozycję Niebiesko-Biało-Niebieskich, którzy byli dla Łomży nie do zatrzymania i finalnie zwyciężyli 34:27, zdobywając tym samym upragniony i wyczekany Puchar Polski! Było to dla Nafciarzy pierwsze takie trofeum od 2008 roku! Radości nie było końca, a 4 czerwca i Arena Jaskółka na zawsze zapisały się w sercach drużyny oraz kibiców ORLEN Wisły Płock!

Strefa Pucharowa!

Był sukces, więc nie obyło się bez świętowania, a ku temu mieliśmy kilka okazji! Już dwa dni po zdobyciu Pucharu Polski, w Orlen Arenie odbyło się zakończenie sezonu. W Wiślackim, rodzinnym gronie przedstawicieli oraz pracowników klubu, a także Sponsorów, Partnerów i niezastąpionych kibiców, podziękowaliśmy drużynie za sezon 2021/2022 oraz za osiągnięte sukcesy. Pożegnaliśmy również zawodników, którzy zakończyli swoje kontrakty w naszym klubie: Dominika Mierzwickiego, Marka Daćko, Jana Jurećicia, Admira Ahmetasavicia, Zoltan Szitę oraz Adama „Loczka” Morawskiego. Nie zabrakło też samego Pucharu, z którym można było robić sobie zdjęcia lub po prostu zobaczyć efekt ciężkiej pracy całej społeczności klubu, czyli wszystkich zebranych tego dnia w OA!

Szansę na obejrzenie trofeum oraz zrobienie sobie z nim zdjęcia mieli także odwiedzający Galerię Mazovia, w której stanęła dedykowana Strefa Pucharowa, a następnie podczas pierwszego domowego meczu w sezonie 2022/2023. W Orlen Arenie także zaprosiliśmy fanów do specjalnej strefy z trofeum oraz fotografem do ich dyspozycji! Z okazji powrotu Pucharu Polski w ręce ORLEN Wisły Płock, powstały również okolicznościowe koszulki, w tworzeniu których wzięli udział sami kibice, głosujący na wybrany projekt na klubowym FB.

Tak prezentowały się najważniejsze wydarzenia z pierwszej połowy 2022 roku! Jak było dalej? Ciąg dalszy nastąpi…