Wielkimi krokami zbliża się rok 2024, w którym będziemy obchodzić 60-lecie istnienia ORLEN Wisły Płock. W związku z obchodami szykujemy dla Was szereg aktywności, aby wspólnie godnie uczcić okrągłą rocznicę powstania klubu. O szczegółach będziemy informować na bieżąco, ale już dziś mamy mały przedsmak tego co dla Was szykujemy.

W 2024 roku dzięki bogatemu archiwum naszej klubowej telewizji, będziemy m.in. wspominać najważniejsze jak również najciekawsze wydarzenia z niezwykle okazałej historii naszego klubu.

– W naszym archiwum znajduje się kilka tysięcy gotowych materiałów, ale mamy też kilkaset starych taśm, które regularnie digitalizujemy. W ramach obchodów 60-lecia będziemy prezentować zarówno materiały, które na przestrzeni lat ujrzały światło dzienne, jak i te które nigdy nie były emitowane. Myślę, kibiców Nafciarzy czeka nie lada gratka, bo ci nieco starsi będą mogli przeżyć jeszcze raz wydarzenia z przed lat, a młode pokolenie kibiców będzie mogło zapoznać się z wydarzeniami, które bez wątpienia miały wpływ na to jakim klubem stała się Wisła.  – powiedział nam Mariusz Betlejewski współtwórca jednej z pierwszych klubowych telewizji w świecie piłki ręcznej – WisłaTV.

O 16:00 na naszym profilu na YouTubie znajdziecie prawie 20-minutowy materiał z grudnia 2014 roku, a w nim najładniejsze akcje Nafciarzy, wyjątkową atmosferę panująca tego dnia w ORLEN Arenie i wiele wywiadów. O tym historycznym meczu, w którym jako jedyni w tamtym sezonie pokonaliśmy FC Barcelonę opowiedzą: Kamil Syprzak, Nemanja Zelenović, Valentin Ghionea, Rodrigo Corrales, Tiago Rocha, Marcin Wichary, Dan Racotea, Sasha Tioumentsev, Angel Montoro oraz Mariusz Jurkiewicz.

– Dlaczego warto obejrzeć ten program? To był jeden z tych dni kiedy ORLEN Arena dosłownie odleciała! Drużyna Manolo Cadenasa miała na rozkładzie wiele uznanych zespołów, ale to dzięki temu meczowi wielu z jego podopiecznych zapadało nam w pamięć do końca życia i dzięki temu przeszli do historii. Kiedy przygotowywałem ten materiał, złożony zresztą z dwóch programów, wspomnienia wróciły, były ciarki, a niejednokrotnie pojawiły się też łzy w oczach… To bez wątpienia był magiczny grudniowy wieczór. Myślę, że dzięki taki meczom kochamy ten sport! Z tego materiału płynie jeszcze jedno ważne przesłanie. 9 lat temu wszyscy uczestnicy tego wydarzenia podkreślali, że ten sukces nie byłby możliwy bez kompletu publiczności, która podobnie jak zespół Nafciarzy zdecydowanie dała z siebie wszystko! – Pamiętajmy o tym w najbliższy czwartek. – dodał Mariusz Betlejewski.

Serdecznie Was zapraszamy do udania się z nami w tą jakże sentymentalną podróż! Przeżyjmy to wspólnie jeszcze raz!