SPR Wisła Płock przyłącza się do akcji Urzędu Miasta Płocka oraz apelu Prezydenta Andrzeja Nowakowskiego. Płock organizuje zbiórkę darów dla miasta partnerskiego na Ukrainie – Żytomierza. Kibice ORLEN Wisły Płock mogą przekazać dary podczas meczu z TATRAN-em Presov.

W odpowiedzi na agresję Rosji na Ukrainę Urząd Miasta Płocka organizuje zbiórkę dla miasta partnerskiego Płocka na Ukrainie. Zebrane od płocczan dary trafią do Żytomierza. Klub SPR Wisła Płock dołącza do akcji UMP oraz apelu Prezydenta Andrzeja Nowakowskiego. Podczas meczu ORLEN Wisła Płock – TATRAN Presov Orlen Arena stanie się jednym z punktów, do którego kibice będą mogli przynieść produkty pierwszej potrzeby.

Mieszkańcy Żytomierza, naszego partnerskiego miasta na Ukrainie zwrócili się do nas o pomoc. Potrzebują: produktów żywnościowych o długim terminie przydatności do spożycia, artykułów higienicznych i środków czystości, profesjonalnego sprzętu krótkofalarskiego do komunikacji, środków opatrunkowych – czytamy na stronie Urzędu Miasta Płocka.

Poza zbiórką podczas meczu ORLEN Wisły Płock z TATRAN-em Presov dary można zostawić również w:

  • ratuszu – wejście główne, od strony Placu Stary Rynek, codziennie (także w soboty i niedziele) w godz. 8-19,
  • budynku przy ul. Misjonarskiej 22 – codziennie (także w soboty i niedziele) w godz. 10-18
  • Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki przy ul. Jakubowskiego oraz w Książnicy Płockiej i jej filiach – w godzinach pracy placówek
  • Galerii Wisła w Punkcie Obsługi Klienta, godz. 9 – 21.
  • Galerii Mazovia, punkt informacji,  poniedziałek – czwartek w godz. 11 – 20, piątek – niedziela w godz. 10-20,
  • Centrum Aktywności Seniora, ul. Otolińska 6, codziennie w godz. 10 – 18.
  • Bibliotece Pedagogicznej, ul. Gałczyńskiego 26, od poniedziałku do piątku w godzinach 7 -18, w soboty 9 -15

Urząd Miasta Płocka zadecydował także o przyjęciu uchodźców z Ukrainy i zapewni im określoną liczbę miejsc, jednak potrzebne są koce, kołdry, śpiwory, poduszki w dobrym stanie oraz łóżka. Całodobowy kontakt pod numerem telefonu 24 364 76 05.

Ponadto osoby prywatne i firmy, które chciałyby zaoferować np. zakwaterowanie z wyżywieniem proszone są o kontakt z Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 24 367 15 70).

Grafika oraz informacje pochodzą ze strony Urzędu Miasta Płocka – więcej znajdziecie tutaj.

Przynieś dary na mecz z TATRAN-em Presov, a my przekażemy je na zbiórkę UMP!