Kiedy ORLEN Wisła Płock wróci do treningów i rozpocznie przygotowania do sezonu 2023/2024? Z jakimi drużynami Nafciarze rozegrają sparingi? Czy klub ma w planach spotkanie z kibicami? Sprawdźcie sami!

Przygotowania Nafciarzy

Po zasłużonych wakacjach oraz przedsezonowych badaniach, ORLEN Wisła Płock wróci do treningów i rozpocznie okres przygotowawczy do rozgrywek 2023/2024. Nafciarze, po raz pierwszy w nowym składzie, spotkają się w końcówce lipca, a w planach mają nie tylko treningi, ale również gry kontrolne z zagranicznymi drużynami. Niebiesko-Biało-Niebiescy wezmą udział w dwóch turniejach, pierwszy z nich odbędzie się w ORLEN Arenie, zaś drugi w niemieckim Kiel, gdzie wcześniej czeka ich także sparing z gospodarzami.

Najważniejsze terminy:

23 lipca – przedsezonowe badania,

24 lipca – start przygotowań,

12/13 sierpnia – turniej w Płocku – ORLEN Wisła Płock, US Dunkerque HB, SC DHfK Handball, MOL Tatabánya KC,

19 sierpnia – zamknięty sparing w Kiel (Niemcy) – THW Kiel – ORLEN Wisła Płock,

20 sierpnia – turniej ORLEN Star CUP (w formule 2×20 min.) w Kiel (Niemcy) – THW Kiel, HSV Hamburg, ORLEN Wisła Płock.

Turniej w Płocku

Jak wspomnieliśmy wyżej, w sierpniu w ORLEN Arenie, kibiców piłki ręcznej czeka wielkie wydarzenie – międzynarodowy turniej towarzyski. W rywalizacji na zasadach Final4, wezmą udział cztery drużyny: ORLEN Wisła Płock (jako gospodarz) oraz US Dunkerque HB (Francja), SC DHfK Handball (Niemcy) i MOL Tatabánya KC (Węgry). Więcej szczegółów podamy wkrótce, ale już dziś warto zarezerwować 12/13 sierpnia w kalendarzu!

Spotkanie z kibicami!

Zapraszamy również na przedsezonowe spotkanie z Prezesem Zarządu SPR Wisły Płock Arturem Stanowskim oraz Dyrektorem Sportowym Adamem Wiśniewskim i Kierowniczką ds. marketingu i reklamy Justyną Gawlińską. Odbędzie się ono pod koniec lipca, a o szczegółach oraz dokładnym terminie poinformujemy już niedługo.

Do zobaczenia!