Już w najbliższą sobotę 29 stycznia 2022 roku do gry wróci ORLEN Wisła II Płock. Po przerwie młodzi Nafciarze zmierzą się z SMS-em ZPRP I Płock. Płockie derby odbędą się w ZST 70. Sprawdźcie, co o przygotowaniach do drugiej części sezonu powiedział trener Zbigniew Kwiatkowski.

Jako pierwsi na swoje ligowe parkiety wrócą zawodnicy naszego II zespołu, którzy drugą rundę rozpoczną meczem z SMS-em ZPRP I Płock. Spotkanie odbędzie się w ramach dwunastej kolejki rozgrywek I Ligi Mężczyzn, grupy C, 29 stycznia 2022 roku (sobota) o godzinie 15:00 w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych (Płock, ul. Kilińskiego 4a).

Kilka słów od trenera Zbyszka Kwiatkowskiego

Obecna ORLEN Wisła II Płock to w większości zawodnicy, którzy należą również do zespołu Juniorów. Okres przygotowawczy minął młodym Nafciarzom szybko i intensywnie, ponieważ w między czasie rozegrali oni 1/16 Finału Mistrzostw Polski Juniorów, jednak drużyna jest w pełni gotowa do drugiej części sezonu.

Czy gra zawodników zarówno w juniorach, jak i II Wiśle działa na ich niekorzyść, czy jednak jest ona plusem? Na to pytanie odpowiedział Zbyszek Kwiatkowski (trener obu drużyn):

„Nie ma co się oszukiwać – zespół jest oparty w większości na zawodnikach, którzy są też juniorami. Dla nich to też jest teraz ciężki okres, bo jest to okres matury – szkoła, korepetycje i godzenie tego wszystkiego z grą. Obciążenie mają duże, więc musimy ostrożnie podchodzić do jednostek treningowych, żeby nie przedobrzyć, ale mamy też w drużynie trzech doświadczonych zawodników, którzy są w stanie wziąć ciężar gry na siebie i odciążyć pozostałych.

Gra naszych juniorów również w 1 Lidze przekłada się na ich późniejszą formę. Patrząc na zawodników Wisły w juniorach widać, że są oni obyci, lepiej radzą sobie w sytuacjach stresowych – kształtuje to ich psychikę. Mają okazję zmierzyć się z zawodnikami, którzy są bardziej doświadczeni oraz mocniejsi fizycznie i z pewnością to zaowocuje. W jednym cyklu treningowym chłopacy grają często dwa mecze – np. w sobotę w 1 Lidze, a w niedzielę w Mistrzostwach Polski Juniorów. Jest to na korzyść nie tylko zawodników, ale też klubu, ponieważ nie ma nic lepszego dla rozwoju niż gra”

Poprzednio lepsi Nafciarze

ORLEN Wisła II Płock, tak jak pierwszą rundę, tak i drugą rozpoczyna z zespołem z Płocka, co oznacza, że ponownie będziemy światkami derbów naszego miasta. Wcześniejsze spotkanie w sezonie 2021/2022 rozegrano 18 września 2021 roku w Orlen Arenie, a jego zwycięzcami zostali młodzi Nafciarze. Pierwsza część meczu zakończyła się na korzyść SMS-u – zawodnicy zeszli do szatni przy wyniku 8:12. Dopiero w drugiej połowie Wiślacy odebrali przeciwnikom przewagę i ostatecznie po 60. minutach na tablicy wyników widniał rezultat 23:21. Najlepszym strzelcem spotkania, w naszej drużynie, został wtedy Mateusz Fuksiński – zdobywca ośmiu bramek.

Strzelcy I spotkania: Fuksiński 8, Goleniewski 6, Zalewski 4, Kędzierski 3, Kamiński 2.

Kto przeważa w tym sezonie?

Po pierwszej części sezonu ORLEN Wisła II Płock oraz SMS ZPRP I Płock w tabeli są sąsiadami. Sprawdźcie, jak prezentują się statystyki obu drużyn:

Pomijając pierwszy mecz, w którym dwoma bramkami wygrali Nafciarze, sezon 2021/2022 zarówno dla naszego II zespołu, jak i dla SMS-u zaczął się od serii porażek, Wiślacy przegrywali 1-2 trafieniami, zaś SMS 4-9. Najbardziej bolesną przegraną dla naszych zawodników była ta w czwartej kolejce, na wyjeździe z GROT-em Anilana Łódź – gospodarze pokonali nas szesnastoma bramkami. Drugą wygraną (29:28) zaliczyliśmy w piątej kolejce z Azotami-Puławy II, zaś pierwszą wysoką (czternastobramkową) w siódmej kolejce z KKS Włókniarzem Konstantynów Łódzki (37:23). Zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego po raz pierwszy triumfowali w ósmym meczu – z Azotami-Puławy II, które pokonali dwudziestoma trafieniami (36:16) i do końca rundy nie przegrali już żadnego spotkania. Drużyna II Wisły, natomiast w końcówce pierwszej części sezonu uległa jeszcze AZS UW Warszawa (34-37) oraz Enea Orlętom Zwoleń (26:36).

Cel na drugą rundę?

Naszym celem jest zawsze najbliższy mecz. My, jako trenerzy staramy się przemycać naszym zawodnikom, jak najwięcej przydatnych elementów. Chcemy grać dobrze i odpowiednio realizować założenia strategii i filozofii klubu – powiedział o oczekiwaniach na drugą rundę Zbyszek Kwiatkowski.

Bądźcie z nami – 29 stycznia 2022 (sobota), godzina 15:00, hala ZST 70!