Byczki Kowalewo Pomorskie wśród kobiet i Petra Płock wśród mężczyzn – to najlepsze zespoły finału Mistrzostw Polski PGNiG Summer Superligi w piłce ręcznej plażowej. W trakcie imprezy, która w niedzielę zakończyła się w Płocku uhonorowano także reprezentantki Polski do lat 18, które kilka tygodni temu w Grecji zdobyły historyczny brązowy medal mistrzostw świata.

W finale turnieju panów broniąca tytułu Petra Płock pokonała Gru Juko Piotrków Trybunalski po serii shot-out. Pierwszego seta płocczanie wygrali bardzo wyraźnie, ale w drugim przegrali jednym golem.

– Cóż, typowa plażówka. Wygraliśmy dosyć gładko pierwszą partię, by drugą przegrać jednym golem. Taka jest właśnie ta dyscyplina. Najważniejsze jednak, że przed własnymi kibicami obroniliśmy tytuł. Atmosfera była cudowna – podsumował Bartosz Wojdak z drużyny Petry.

Złoto w rywalizacji kobiet wywalczyła drużyna Byczki Kowalewo Pomorskie, która w finale pokonały 2:0 Pyrki Poznań. W końcówce drugiego seta było sporo emocji, ale zawodniczki z Kowalewa Pomorskiego obroniły swoją przewagę.

– Płock to od lat stolica piłki ręcznej w Polsce w każdym wydaniu, i tym halowym, i tym na piasku. Tu odbywają się turnieje na najwyższym poziomie, przy pełnej frekwencji, bo publiczność dopisała. Cieszę się też, że dopisała pogoda, a organizacja stała na najwyższym poziomie. No i Petra mistrzem Polski! Więcej właściwie trudno było sobie wymarzyć – mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. Rozgrywki PGNiG Summer Superligi zorganizowała Fundacja Modern Sport we współpracy ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce. Impreza nie odbyłaby się bez wsparcia sponsora strategicznego polskiej piłki ręcznej – PGNiG S.A. oraz miasta Płock.

Zakończone w niedzielę w Płocku rozgrywki to już szósta edycja PGNiG Summer Superligi. Plażowe rozgrywki z sezonu na sezon cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a PGNiG Summer Superliga jest uważana za drugi najlepszy pod względem sportowym i organizacyjnym cykl mistrzowski w Europie.