SPR Wisła Płock pozyskała nowego zawodnika na lewe rozegranie. Do zespołu Niebiesko-biało-niebieskich dołączy gracz ze słoweńskiej ligi – Peter Šiško. 22-latek podpisał z płockim klubem 3-letni kontrakt.

Od lipca 2024 roku do ORLEN Wisły Płock dołączy nowy lewo rozgrywający – Peter Šiško. 22-latek związał się z SPR Wisłą Płock 3-letnim kontraktem. Peter Šiško pochodzi ze Słowenii, a obecnie reprezentuje barwy RK Gorenje Velenje, z którym występuje w słoweńskiej 1. NLB Lidze oraz w EHF European League. Młody rozgrywający jest także w składzie reprezentacji Słowenii, z którą obecnie walczy na Mistrzostwach Europy 2024 w Niemczech.

Niezmiernie się cieszę, że dołączę do ORLEN Wisły Płock już w przyszłym sezonie. Gdy tylko otrzymałem wiadomość od mojego menadżera, że klub z Płocka jest mną zainteresowany, od razu chciałem podpisać z nimi umowę. ORLEN Wisła Płock to bez wątpienia jeden z najlepszych klubów piłki ręcznej i jestem bardzo zadowolony, że zdecydowali się podpisać ze mną kontrakt. Ze swojej strony mogę obiecać zarówno fanom, jak i klubowi, że w każdym meczu będę dawał z siebie wszystko, abyśmy mogli osiągnąć wspólne cele. – skomentował Peter Šiško.

Jestem bardzo szczęśliwy, że do Nafciarzy dołączy tak młody i bardzo perspektywiczny gracz jak Peter Šiško. Z roku na rok jego forma prezentuje się coraz lepiej, dlatego napawa nas to optymizmem w kontekście jego występów w Niebiesko-biało-niebieskich barwach. Mam nadzieję, że Peter szybko zaaklimatyzuje się w zespole i pokaże w ORLEN Wiśle Płock cały swój potencjał. – powiedział Dyrektor Sportowy Adam Wiśniewski.

Peter Šiško statystyki:

– sezon 2023/2024

1.NLB Liga – 54 bramki w 13 występach

EHF European League – 32 gole w 6 meczach

– sezon 2022/2023

1.NLB Liga – 79 bramek w 26 występach

European Cup  –  25 goli w 8 meczach

– sezon 2021/2022

1.NLB Liga – 36 bramek w 22 występach

EHF European League – 19 goli w 13 meczach

Peter, witamy serdecznie w ORLEN Wiśle Płock!