Młodzi Nafciarze rozpoczęli drugą rundę rozgrywek 1 Ligi. W pierwszym meczu ulegli rywalom z Płocka 31-24. Wszystko przez pechowe trzynaście minut.

W sobotę do ligowych rozgrywek wrócili zawodnicy ORLEN Wisły II Płock. Na wyjeździe w „Derbach Płocka” zmierzyli się oni z drużyną Szkoły Mistrzostwa Sportowego, a na ławkach obu zespołów mogliśmy oglądać legendy Wisły Płock – Zbigniewa Kwiatkowskiego i Andrzeja Marszałka. Wynik spotkania otworzyli gospodarze i już na początku wypracowali oni dwubramkową przewagę (2:0). Jako pierwszy w ekipie Nafciarzy na liście strzelców zapisał się Mateusz Fuksiński – po rzucie karnym, a następnie wynik wyrównał Jakub Goleniewski.

Pierwsza połowa minęła pod znakiem wzajemnej gonitwy. Raz prowadzili Wiślacy, raz SMS i w końcu spotykali się przy remisie. Na minutę przed zejściem na przerwę, za sprawą trafienia Szymona Dzierbickiego, udało nam się wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Mieliśmy szansę na utrzymanie przewagi do końca pierwszej części meczu, niestety jednak kolejne trafienie dla gospodarzy zaliczył Andrzej Widomski i ustanowił on rezultat spotkania na 14:15. Nafciarze sił próbowali jeszcze z rzutu wolnego po regulaminowym czasie gry, lecz był on nieudany.

Druga połowa do 50. minuty niewiele różniła się od pierwszej – tym razem to Wiślacy wychodzili co chwila na jedno lub dwubramkowe prowadzenie, a po chwili doganiali ich zawodnicy SMS-u. Sytuacja powtarzała się raz za razem, aż do momentu, gdy do końca meczu pozostało trzynaście minut. Na tablicy wyników widniał rezultat 21:21 i nagle bieg spotkania zupełnie się zmienił. W 50 min. po raz pierwszy w tej części gry na prowadzenie wyszli gospodarze, którzy do końca nie oddali już przewagi, a z minuty na minutę stale ją powiększali. Młodym Nafciarzom nie pomogły nawet interwencje trenera i ostatecznie przegrali rewanżowe spotkanie 24:31.

Strzelcy ORLEN Wisły II Płock: Fuksiński 9, Niedzielski 4, Goleniewski 4, Mierzwicki 3, Żółtowski 1, Wiśniewski 1, Helwak 1, Dzierbicki 1

Następne mecz II Wisła zagra u siebie 12 lutego 2022 roku z Pabiks Impact Pabianice.