Do ORLEN Wisły Płock dołączy Pavlo Savytskyi. Ukraiński lewoskrzydłowy został zawodnikiem naszego drugiego zespołu. Poprzednią drużyną 18-latka był HC Karpaty Uzhgorod.

Pavlo Savytskyi

Od 1 sierpnia do ORLEN Wisły II Płock dołączy nowy zawodnik – Pavlo Savytskyi. Pavlo pochodzi z Ukrainy i w marcu tego roku skończył osiemnaście lat. Poprzednim klubem Savytskyiego był HC Karpaty Uzhgorod, natomiast jeśli chodzi o pozycję, gra on na lewym skrzydle. Pavlo rozpoczął przygodę z piłką ręczną w szkole podstawowej, a na swoim koncie ma również występy w zespole kadry narodowej Ukrainy w piłce ręcznej plażowej, w której zadebiutował w 2021 roku.

Pavlo zgłosił się do nas pod koniec tamtego sezonu. Myślę, że jest perspektywicznym zawodnikiem i posiada bardzo dobre umiejętności gry na pozycji lewego skrzydłowego. Jest ambitny, pracowity, chętny do współpracy i zależy mu na rozwoju, a my właśnie z takimi zawodnikami chcemy pracować. Mam nadzieję, że Pavel się sprawdzi i zostanie z nami na długopowiedział asystent trenera drugiego zespołu ORLEN Wisły Płock – Leon Sowul.

Witam wszystkich kibiców ORLEN Wisły Płock! Bardzo cieszę się, że mogę dołączyć do drugiej drużyny jednego z najlepszych klubów. Słyszałem, że w Wiśle można liczyć na ogromne wsparcie kibiców i nie mogę się doczekać, aż się o tym przekonam, ponieważ to bardzo motywujące. Liczę na to, że rozwinę tu swoje umiejętności i będę stawał się coraz lepszym zawodnikiempowiedział Pavlo Savytskyi.

Podstawowe informacje:

Imię i nazwisko: Pavlo Savytskyi

Pozycja: lewe skrzydło

Data urodzenia: 02.03.2004r.

Waga: 77 kg

Wzrost: 182 cm

Pochodzenie: Ukraina

Klub: HC Karpaty Uzhgorod

Pavlo! Witaj w drużynie!