W Orlen Arenie rozpoczął się turniej ćwierćfinału Mistrzostw Polski Juniorów. Pierwszego dnia Juniorzy ORLEN Wisły Płock zmierzyli się z zespołem Port Service Wybrzeże III Gdańsk. Jak zakończyły się spotkania w grupie N?

1/4 MPJ

W piątek – 17 lutego, w Orlen Arenie rozpoczął się ćwierćfinałowy turniej Mistrzostw Polski Juniorów, którego partnerem jest firma Pik Materiały Budowlane. Poza ORLEN Wisłą Płock, w rywalizującej w Płocku grupie N, znalazły się zespoły: Port Service Wybrzeże I Gdańsk, Port Service Wybrzeże III Gdańsk, a także Gwardia II Opole. Pierwszego dnia opolanie zmierzyli się z Wybrzeżem I, zaś Nafciarze z Wybrzeżem III.

ORLEN Wisła Płock – Port Service Wybrzeże III Gdańsk

I połowa

Mecz od bramki rozpoczęli goście z Gdańska, a odpowiedział im Jakub Wielgucki. Następnie obejrzeliśmy trafienie Jana Gromowskiego i pięć bramek z rzędu ORLEN Wisły Płock, po których gospodarze prowadzili 6:2. W dwunastej minucie bezpośrednią czerwoną kartkę za uderzenie jednego z Nafciarzy w twarz otrzymał Filip Cemka. Później gdańszczanie mieli szansę na wyrównanie wyniku, ale zatrzymał ich goalkeeper płocczan, trafienie zanotował Oliwier Kamiński i było 8:6. Kolejno drużyna z Gdańska ponownie zagrała w osłabieniu, a Wiślakom przyznano karnego, jednak na linii siódmego metra lepszy był bramkarz przyjezdnych. W końcu gdańszczanie doprowadzili do wyrównania wyniku na 8:8, a na dziesięć minut przed przerwą, utrzymywał się remisowy rezultat – 9:9. Następnie na prowadzenie wyszedł Port Service Wybrzeże III Gdańsk, jednak nie trwało ono zbyt długo. Przed przerwą przeważali także ponownie Niebiesko-Biało-Niebiescy, jednak goście ponowie ich dogonili i wtedy o czas poprosił szkoleniowiec płocczan – Michał Skórski. Po czasie obejrzeliśmy nieudane ataki obu drużyn oraz bramki Jakuba Semika dla Wisły i Mateusza Nierzwickiego dla Wybrzeża. Ostatnie trafienie przed zejściem do szatni należało do O. Kamińskiego, który ustanowił wynik tej części gry na 14:13.

II połowa

Pierwsze trafienie płocczan zanotował Jakub Wielgucki, zaś gdańszczan padło z rzutu karnego, którego autorem był M. Nierzwicki. Po pięciu minutach na tablicy widniał rezultat 17:15. W międzyczasie na ławkę odesłany został Oliwier Kamiński, a nim jego kara dobiegła końca wykluczony został jeszcze Jakub Semik. Chwilę po powrocie na boisko, O. Kamiński wykorzystał rzut karny Nafciarzy, a później na trzybramkowe prowadzenie Niebiesko-Biało-Niebieskich wyprowadził J. Sawicki. W 42.min. drugą czerwoną kartkę otrzymali gdańszczanie – ukarany został Jakub Wleklak, za faul na O. Kamińskim. Druga część meczu obfitowała także w rzuty karne – w krótkim czasie płocczanie wykorzystali dwie z trzech „siódemek”, zaś goście pomylili się przy swojej jednej. Ostatni kwadrans rozpoczął się bramką J. Wielguckiego i mieliśmy wynik 24:21. Gdy do czterech prowadzenie Wisły podwyższył Jan Sawicki, interweniował szkoleniowiec gości. W końcówce pojedynku utrzymywało się 2-4 bramkowe prowadzenie gospodarzy, a w 56.min. po bramce J. Sawickiego, prowadzili oni 31:26. Ostatni celny rzut miejscowych należał do Szymona Cieciory, zaś przyjezdnych do Kajetana Iwanowskiego i ORLEN Wisła Płock pokonała Port Service Wybrzeże III Gdańsk – 34:28.

ORLEN Wisła Płock 34:28 (14:13) Port Service Wybrzeże III Gdańsk

ORLEN Wisła Płock: Semik 3, Przykłota,Kuć, Kamiński 12, Savytskyi, Kopciński, Trzciński, Sęk, Ziółkowski, Gołębiowski, J.Sawicki 5, Wielgucki 5, Piórkowski 1, Dzierbicki 1, Cieciora 4, Marchewka 3.

Port Service Wybrzeże III Gdańsk: Ulatkowski ,Zaborowski, Wleklak, Stachurski, Zamojski 5,Świrkula 2, Nierzwicki 7,Iwanowski 3, Gromowski 4,Gawroński, Żyszkiewicz 4, Czaja, Paciorek, Zbucki 1, Cemka, Skórka 3.

W drugim meczu grupy N, Gwardia II Opole uległa Port Service Wybrzeże I Gdańsk – 35:37 (17:19).

Terminarz – dzień 2

Sobota 18.02.

– godz.14:00 – Port Service Wybrzeże III Gdańsk – Gwardia II Opole

– godz.16:00 – ORLEN Wisła Płock – Port Service Wybrzeże I Gdańsk