Za Juniorami ORLEN Wisły Płock kolejny intensywny weekend! Młodzi Nafciarze ugościli turniej 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorów i zakończyli go na pierwszym miejscu w grupie! Gdzie rozegrają ćwierćfinał i z kim się zmierzą?

1/8 Mistrzostw Polski Juniorów

Tydzień temu Juniorzy ORLEN Wisły Płock rozpoczęli zmagania w Mistrzostwach Polski i zainaugurowali je trzema zwycięstwami. Takie wyniki dały im awans z pierwszego miejsca w grupie do kolejnego etapu i ponownie na własnym terenie rozegrali trzy mecze, tym razem o ćwierćfinał mistrzowskich rozgrywek. Płocczanie trafili do grupy K, gdzie przyszło im rywalizować z drużynami: MKS Pałac Młodzieży Tarnów, UKS Krakowiak 85 Kraków oraz SMS Zagłębie I Lubin, a przebieg i wyniki tych pojedynków wyglądały następująco:

Piątek 03.02

ORLEN Wisła Płock – SMS Zagłębie I Lubin

Na start rywalizacji w 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorów, ORLEN Wisła Płock zagrała z SMS Zagłębiem I Lubin. Dwie pierwsze bramki w tym spotkaniu należały do gospodarzy, a dokładniej: Oliwiera Kamińskiego i Damiana Piórkowskiego. W czwartej minucie pojedynku – na 2:1 – trafił zawodnik Zagłębia – Hubert Barcik i znowu obejrzeliśmy dwie skuteczne akcje Nafciarzy. Płocczanie utrzymywali kilkubramkową przewagę i mimo dwóch nieudanych rzutów karnych, po kwadransie gry, wygrywali 8:5. Sytuacja nie zmieniła się do końca pierwszej połowy, a po trafieniu Jana Sawickiego rezultat do przerwy wyniósł 16:12. Drugą część meczu lepiej rozpoczęli goście i już zmniejszyli straty do 16:14, ale po chwili znowu przegrywali czterema. Z biegiem czasu lubinianie wyglądali na boisku coraz lepiej, co przekładało się na wynik. Płocczanie od 40. do 50. zanotowali trzy trafienia, zaś Zagłębie siedem i na dziesięć minut przed końcem wyszli na prowadzenie 22:21. ORLEN Wisła Płock zmarnowała jeszcze karnego, natomiast jej rywale powiększyli swój dobytek o kolejne trzy bramki. Przyjezdni zmierzali w stronę wygranej, jednak sytuacja zmieniła ponownie i na siedem minut przed końcem na dobre tory wrócili Nafciarze. W 59.min. tablica wskazywała wynik 27:26 dla Niebiesko-Biało-Niebieskich, następnie rezultat wyrównał H.Barcik (rzutem karnym), a na kilka sekund przed końcem wygraną ORLEN Wiśle Płock zapewnił Krystian Marchewka.

ORLEN Wisła Płock 28:27 (16:12) SMS Zagłębie I Lubin

ORLEN Wisła Płock: Paradowski, Gołębiowski – Semik, Przykłota 1, Kuć, Kamiński 10, Savytskyi 3, Kopciński, Sawicki 3, Sęk, Wielgucki 1, Piórkowski 2, Ziółkowski, Dzierbicki 1, Cieciora 1, Marchewka 6.

SMS Zagłębie I Lubin: Kierych, Pajdała, Kuźniak – Barcik 14, Czerwiński, Włostowski, Fiłon 3, Kałużny 4, Majczak 2, Marzec 1, Grzyb, Volkau 2, Marczak, Mikłasz 1, Falshuk, Swobodziński.

W drugim pojedynku grupy K, MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzył się z UKS Krakowiakiem 85 Kraków i wyraźnie pokonał rywali, przy wyniku 39:21 (19:14).

Sobota 04.02

ORLEN Wisła Płock – UKS Krakowiak 85 Kraków

W sobotę młodzi Nafciarze podjęli UKS Krakowiaka 85 Kraków. Wynik meczu – w drugiej minucie – otworzył zawodnik ORLEN Wisły Płock – Krystian Marchewka, jednak goście szybko wyrównali rezultat, a niedługo później wyszli na prowadzenie 3:2. Do dziesiątej minuty pojedynku utrzymywał się remisowy stosunek lub jednobramkowa przewaga gości, natomiast niedługo później wygrywali trzema (9:6). Mimo starań gospodarzy, to zawodnicy z Krakowa mieli wynik po swojej stronie i utrzymali go do końca pierwszej części gry, schodząc na przerwę z zapasem trzech trafień 17:14. Po przerwie trzy bramki zanotowali Nafciarze – Pavlo Savytskyi, Oliwier Kamiński oraz Krystian Marchewka (z karnego), zaś przyjezdni trafienie zanotowali dopiero po pięciu minutach. Ich zapas z pierwszej połowy skończył się w 37.min., kiedy to na prowadzenie 19:18 wyszła ORLEN Wisła Płock, później Krakowiak odzyskał jeszcze przewagę, lecz tylko na chwilę i zaczęła się dominacja Niebiesko-Biało-Niebieskich. Płocczanie, przez całą drugą część meczu, pozwolili rywalom na jedynie osiem bramek, blokując ich zupełnie od 52.min., zaś sami zdobyli 23 trafienia. Wynik 37:25 zapewnił zwycięstwo Nafciarzom, którzy po tym spotkaniu mieli już pewny awans do 1/4 Mistrzostw Polski Juniorów!

ORLEN Wisła Płock 37:25 (14:17) UKS Krakowiak 85 Kraków

ORLEN Wisła Płock: Paradowski, Gołębiowski – Semik 1, Przykłota 1, Kuć 1, Kamiński 9, Savytskyi 3, Kopciński, Wojkowski, Sawicki 2, Sęk 1, Wielgucki 4, Piórkowski 4, Ziółkowski, Cieciora 3, Marchewka 8.

UKS Krakowiak 85 Kraków: Dzięgiel, Witwicki, Wysocki – Przecherka 1, Klimko 7, Ł. Pabian 1, Łaszczewski 4, Gamrat 3, P. Pabian, Adamiak, Nawojowski, Nowak 1, Bierzankowski 8.

W drugim pojedynku grupy K, SMS Zagłębie I Lubin przegrał z MKS Pałacem Młodzieży Tarnów 21:25 (11:16).

Niedziela 05.02

ORLEN Wisła Płock – MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Ostatniego dnia ORLEN Wisła Płock zmierzyła się z wcześniejszymi liderami grupy F – MKS Pałacem Młodzieży Tarnów. Jak się okazało, ze względu na wcześniejsze dwa zwycięstwa obu zespołów, stawką dzisiejszego meczu było finalne miejsce w grupie K – pierwsze lub drugie. Pierwszą bramkę zdobyli płocczanie, a w kolejnych minutach skuteczni byli również tarnowianie. Od wyniku 4:4 – w siódmej minucie – lepiej na boisku wyglądali gospodarze i po kwadransie gry wygrywali 11:6. Przewaga Nafciarzy wahała się od 3 do 5 trafień, zaś na przerwę zeszli prowadząc 18:13. Nafciarzom nie przeszkodziło nawet podwójne osłabienie na początku drugiej połowy i zaraz kolejna kara – po ich zakończeniu prowadzili 22:19. W następnych minutach obie drużyny nieco przycichły, na co w 42. min. czasem zareagował szkoleniowiec gości z Tarnowa. Rozmowa z trenerami zaowocowała kolejnymi bramkami, jednak nie wysokim zwiększeniem wyniku i na niespełna kwadrans przed końcem meczu rezultat wynosił 24:20. W 53.min. zrobiło się gorąco – tarnowianie doszli płocczan na jedno trafienie (27:26), a wtedy o czas poprosił trener gospodarzy – Michał Skórski. Trzy minuty później mieliśmy remis 28:28, kolejno wynik na 29:28 zmienił Jakub Wielgucki, a ostatecznie 30:29 zwyciężyła ORLEN Wisła Płock i zajęła pierwsze miejsce w grupie!

ORLEN Wisła Płock 30:29 (18:13) MKS Pałac Młodzieży Tarnów

ORLEN Wisła Płock: Paradowski, Gołębiowski – Przykłota 2, Kuć, Kamiński 8, Savytskyi, Kopciński, Wojkowski, Sawicki 1, Sęk, Wielgucki 3, Piórkowski 1, Ziółkowski, Dzierbicki 2, Cieciora, Marchewka 13.

MKS Pałac Młodzieży Tarnów:  Bućko, Kubczak, Zarzycki – Chłopek, Chudyka, Śmieszek, Wiśniewski, Bielko, Golec, Kula 1, Wątroba 15, Kasprzyk, Małek 5, Bujok 4, Gwóźdź, Kociuba 4.

W drugim pojedynku grupy K, UKS Krakowiak 85 Kraków rywalizował z SMS Zagłębiem I Lubin i uległ lubinianom 30:38 (15:16).

Które drużyny awansowały do 1/4?

Grupa I:

1.KS VIVE Kielce

2.Port Service Wybrzeże I Gdańsk

Grupa J:

1.SPR Górnik Zabrze

2.Port Service Wybrzeże III Gdańsk

Grupa K:

1.ORLEN Wisła Płock

2.MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Grupa L:

1.Gwardia II Opole

2.SKF KPR Sparta Oborniki

Czas na ćwierćfinał!

Wygrana z MKS Pałacem Młodzieży Tarnów i awans z pierwszego miejsca w grupie K oznaczają, że ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorów Nafciarze również rozegrają w Płocku. ORLEN Wisła Płock zmierzy się w grupie z drużynami: Gwardia II Opole, Port Service Wybrzeże I Gdańsk oraz Port Service Wybrzeże III Gdańsk. 1/4 zaplanowano na weekend 17-19.02.2023, a szczegółowy terminarz podamy już niedługo!

Gratulacje Nafciarze!