ORLEN Wisła Płock, jako Wicemistrz Polski ubiega się o dziką kartę Ligi Mistrzów. EHF przyzna miejsca dodatkowym sześciu drużynom, spośród dziesięciu zgłoszonych. Decyzję poznamy już w przyszłym tygodniu.

Dzika karta Ligi Mistrzów

Choć sezon 2022/2023 dobiegł końca na początku czerwca, klub rozpoczął już przygotowania do kolejnych rozgrywek, na razie od strony formalnej. Po świetnym sezonie i historycznym ćwierćfinale Ligi Mistrzów, SPR Wisła Płock stara się o dziką kartę elitarnych europejskich zmagań. ORLEN Wisła Płock, jako Wicemistrz Polski ma prawo ubiegać się o miejsce w EHF Champions League, dlatego klub przekazał stosowne dokumenty do Związku Piłki Ręcznej w Polsce, a ZPRP złożył wniosek Nafciarzy o dziką kartę do European Handball Federation.

W Lidze Mistrzów 2023/2024 również weźmie udział 16 zespołów, a system rozgrywek pozostanie bez zmian. Dziesięć drużyn ma już pewne miejsca, natomiast kolejne dziesięć walczy o sześć dzikich kart. Decyzję EHF o ich przyznaniu poznamy do środy 21 czerwca, natomiast losowanie fazy grupowej zaplanowano na wtorek 27 czerwca w Wiedniu.

O miejsce w LM starają się:

HC Zagreb (Chorwacja)

CS Dinamo Bucuresti (Rumunia)

IFK Kristianstad (Szwecja)

Kolstad Handball (Norwegia)

Sporting CP (Portugalia)

Montpellier Handball (Francja)

Aalborg Handbold (Dania)

OTP Bank-Pick Szeged (Węgry)

Orlen Wisła Płock (Polska)

Kadetten Schaffhausen (Szwajcaria)