W piątek i sobotę płocka Wisła rozegrała dwa sparingi. Płocczanie w drużynie z lubinianami zmierzyli się z Energą MKS Kalisz. Pierwszy mecz wygrali kaliszanie, drugi zakończył się zwycięstwem duetu z Płocka i Lubina.

Na początku tygodnia – we wtorek 18 stycznia 2022 roku nasi zawodnicy, po porannym treningu, wyruszyli w drogę do Lubina. Z uwagi na to, że wielu Wiślaków wyjechało na Mistrzostwa Europy Nafciarze postanowili przygotować się do drugiej części sezonu wraz z MKS Zagłębiem Lubin. W ramach przygotowań zespoły odbyły wspólnie serię treningów, a w piątek i sobotę – 21 oraz 22 stycznia Wisła i Zagłębie rozegrały mecze towarzyskie ze swoim Superligowym rywalem – Energą MKS Kalisz.

ORLEN Wisła Płock & MKS Zagłębie Lubin – Energa MKS Kalisz

Pierwszy sparing odbył się 21.01.2022 w Lubinie. W tym spotkaniu lepsi okazali się goście, którzy już na przerwę zeszli prowadząc trzema trafieniami przy rezultacie 14:17. W drugiej połowie kaliszanie wypracowali jeszcze jedną bramkę przewagi i po ostatnim gwizdku sędziego na tablicy widniał wynik 25:29.

Podczas piątkowego meczu na boisku pojawili się następujący zawodnicy płockiej Wisły: Niko Mindegia, David Fernandez, Mikołaj Czapliński, Jan Jurecić, Marek Daćko oraz Krystian Witkowski.

Drugi mecz towarzyski rozegrano dzień później – 22.01.2022, lecz tym razem w Kaliszu. Po trzydziestu minutach w Kalisz Arena mieliśmy remis 12:12, a o ostatecznym zwycięstwie duetu z Płocka i Lubina zadecydowała jedna bramka. Spotkanie zakończyło się wynikiem 26:27.

Strzelcy sobotniego sparingu: Niko Mindegia 5, Mikołaj Czapliński 5, Marek Daćko 2, Abel Sedio 2, Jan Jurecić 1. Na boisku pojawił się także nasz bramkarz – Krystian Witkowski.