Nafciarze wnioskowali o „dziką kartę” Ligi Mistrzów. Dziś European Handball Federation podała pełen skład drużyn EHF Champions League na sezon 22/23. ORLEN Wisła Płock otrzymała „dziką kartę” – płocczanie zagrają w Lidze Mistrzów!

Liga Mistrzów dla ORLEN Wisły Płock!

Jak informowaliśmy w połowie czerwca, SPR Wisła Płock przekazała do Związku Piłki Ręcznej w Polsce wniosek o przyznanie „dzikiej karty” EHF Champions League, a ZPRP złożył go do EHF. Dziś European Handball Federation podała pełen skład drużyn, które w sezonie 2022/2023 wezmą udział w Lidze Mistrzów. O siedem dzikich kart rywalizowało trzynaście drużyn, natomiast dziewięć miało już pewny udział.

Zgodnie z decyzją EHF jedna z „dzikich kart” została przyznana ORLEN Wiśle Płock, a to oznacza, że po dwóch latach przerwy do Płocka powróci elitarna Liga Mistrzów! Nafciarze ostatnie dwa sezony brali udział w Lidze Europejskiej, w której zanotowali świetne rezultaty – rozgrywki 20/21 zakończyli na czwartym miejscu, natomiast w sezonie 21/22 wywalczyli, pierwszy w historii klubu, brązowy medal europejskich rozgrywek. Teraz przyszedł czas, aby ORLEN Wisła Płock wspięła się na jeszcze wyższy poziom i zagrała w EHF Champions League.

Skład Ligi Mistrzów na sezon 2022/2023 prezentuje się następująco:

DEN – GOG

ESP – FC Barcelona

FRA – PSG Handball

GER – SC Magdeburg

GER – THW Kiel

HUN – Pick Szeged

POL – Łomża Vive Kielce

POR – FC Porto

ROU – CS Dinamo Bucuresti

CRO – HC PPD Zagrzeb

DEN – Aalborg Håndbold

FRA – HBC Nantes

HUN – Telekom Veszprém HC

NOR – Handball Elverum

PL – ORLEN  Wisła Płock

SLO – RK Celje Pivovarna Lasko

 

Faza grupowa – losowanie

ORLEN Wisła Płock ma już pewne miejsce w EHF Champions League, jednak nie znamy jeszcze grupowych rywali Nafciarzy. W Lidze Mistrzów udział bierze szesnaście zespołów, które podzielone są na dwie grupy. Składy grup LM, na sezon 22/23, poznamy w najbliższy piątek – 1 lipca, a zostaną one rozlosowane w siedzibie EHF w Wiedniu. Zachęcamy do obserwowania naszych klubowych mediów, ponieważ właśnie za ich pośrednictwem będziemy informowali o rezultatach losowania.

Liga Mistrzów dla Nafciarzy!