Europejska Federacja Piłki Ręcznej opublikowała tabelę wszech czasów European League. ORLEN Wisła Płock, mimo że w tym roku rywalizuje w Lidze Mistrzów, znalazła się na podium klasyfikacji LE. Nafciarze zawdzięczają to dwóm poprzednim edycjom, w których docierali do Final4 tych rozgrywek, a dodatkowo w ubiegłym roku zdobyli brązowy medal!

ORLEN Wisła Płock na podium

EHF przed zbliżającymi się ćwierćfinałami Ligi Europejskiej opublikował ranking przedstawiający tabelę wszech czasów tych rozgrywek, biorąc pod uwagę wszystkie uczestniczące w nich drużyny oraz rozegrane przez nie mecze. ORLEN Wisła Płock w tym sezonie mierzy się z najmocniejszymi zespołami, w jeszcze bardziej elitarnej lidze – Lidze Mistrzów. Nafciarze awansowali do ćwierćfinału EHF Champions League, gdzie zagrają z SC Magdeburgiem. Wcześniej, dwa lata z rzędu, Niebiesko-Biało-Niebiescy docierali natomiast do Final Four Ligi Europejskiej, a w poprzedniej edycji zdobyli historyczny brązowy medal.

Liga Europejska to młode rozgrywki, których w tym sezonie odbywa się trzecia edycja. Wyniki ORLEN Wisły Płock w dwóch poprzednich latach sprawiły, że Nafciarze znaleźli się wśród najlepszych drużyn European League w tabeli wszech czasów. Niebiesko-Biało-Niebiescy w poprzednich latach rozegrali łącznie 32 mecze i aż 23 z nich zakończyły się ich zwycięstwami, zaś jedynie osiem porażką i raz podzielili się punktami z przeciwnikiem. To sprawiło, że z 46 punktami i bilansem bramkowym +121 (949:828) uplasowali się na trzeciej lokacie wśród wszystkich drużyn biorących dotąd udział w LE z aż 73,44% wygranych. Przed Nafciarzami znaleźli się tylko dwaj niemieccy mocarze: SC Magdeburg, który raz wygrał te rozgrywki, a raz przegrał w finale oraz Fusche Berlin będące liderem, jednak mające o osiem meczów rozegranych więcej od płocczan i magdeburczyków.

Gratulacje Nafciarze!

źródło tabeli: EHF

Fot. Maciej Rogowski