Nafciarze rozegrali dziś drugie spotkanie podczas turnieju w Tatabanyi. ORLEN Wisła Płock pokonała HC PPD Zagrzeb, a mecz zakończył się wynikiem 27:31 (14:17). Wiślacy zakończyli rozgrywki na trzecim miejscu.

HC PPD Zagrzeb 27:31 ORLEN Wisła Płock

Po piątkowej porażce Nafciarzy z Telekom Veszprém HC (relacja z pierwszego sparingu – TUTAJ) oraz przegranej HC PPD Zagrzeb z gospodarzami turnieju – Grundfos Tatabanya KC, w sobotę płocczanie zawalczyli z Chorwatami o trzecie miejsce. Mecz o lokatę na podium rozpoczął się od bramki Ivana Cupicia z rzutu karnego – w drugiej minucie gry. Następnie odpowiedziała ORLEN Wisła Płock – wynik Wiślaków otworzył Tomas Piroch. W kolejnych minutach płocczanie wyszli na trzybramkowe prowadzenie, doprowadzając do wyniku 2:5. Dopiero po wspomnianych trafieniach Nafciarzy odpowiedzieli ich przeciwnicy, zaś po bramce Zagrzebia dwa celne rzuty karne oddał Gonzalo Perez. W 19. min. spotkania tablica prezentowała rezultat 7:11. Do końca pierwszej połowy obie drużyny systematycznie dokładały 1-2 trafienia, przez co przewaga ORLEN Wisły Płock utrzymywała się na poziomie 2-3 bramek. Zapowiadało się, że Nafciarze zejdą na przerwę wygrywając 16:14, lecz na sześć sekund przed końcem celny rzut zanotował jeszcze Sergei Kosorotov i ostatecznie wynik zatrzymał się na 14-17.

Po przerwie, bramkę dla ORLEN Wisły Płock dołożył Lovro Mihić, a po nim trafił zawodnik Chorwatów. W kolejnych minutach oglądaliśmy serię płocczan, którzy pokonali bramkarza drużyny z Zagrzebia cztery razy z rzędu – trzy rzuty należały do Tina Lućina, natomiast jedno do Tomasa Pirocha i Nafciarze prowadzili już 22:15. Następnie do głosu doszli również przeciwnicy niebiesko-biało-niebieskich, ale Wiślacy zdobyli jeszcze trzy bramki i utrzymali wysoką przewagę. Kiedy ORLEN Wisła Płock wygrywała już dziewięcioma bramkami (28:19), dobry moment zaliczyli również Chorwaci. Od 46. do 51. min. zanotowali oni pięć celnych rzutów, czym znacznie zmniejszyli swoje straty. Dodatkowo na ich korzyść, w między czasie, z linii siódmego metra pomylił się Perez. W ostatnich minutach, zarówno Nafciarze, jak i gracze HC PPD Zagrzeb, dołożyli po trzy trafienia – w barwach ORLEN Wisły Płock zapunktowali Kosorotov, Serdio i Krajewski. Mecz o trzecie miejsce turnieju w Tatabanyi zakończył się rezultatem 31:27 dla Wiślaków. MVP ORLEN Wisły Płock został Tomas Piroch – zdobywca pięciu bramek.

ORLEN Wisła Płock: Witkowski, Jastrzębski – Lućin 6, Piroch 5, Perez 5, Mihić 4, Serdio 4, Zhitnikov 3, Kosorotov 2, Komarzewski 1, Krajewski 1, Daszek, Kosuke, Sroczyk, Mitrović, Susnja, Terzić, Dawydzik.

Na zakończenie z Lipskiem!

Na zakończenie okresu przygotowawczego, ORLEN Wisła Płock zagra jeszcze dwa mecze kontrolne, a tym razem przeciwnikiem Nafciarzy będzie niemiecki SC DHfK Leipzig. Spotkania zaplanowano na najbliższy czwartek i piątek – 25 i 26 sierpnia – w Lipsku. Później czekają nas już emocje związane z grą w PGNiG Superlidze i Lidze Mistrzów!