Młody prawy rozgrywający ORLEN Wisły Płock został wypożyczony. Od przyszłego sezonu Oliwier Kamiński będzie występował w barwach Handball Club Zubří. Umowa zakłada roczne wypożyczenie.

Oliwier Kamiński

SPR Wisła Płock zdecydowała się na wypożyczenie Oliwiera Kamińskiego. 19-letni prawy rozgrywający spędzi sezon 2023/2024 w Handball Club Zubří. Czeska drużyna piłki ręcznej z Zubří bierze udział w zmaganiach najwyższej klasy rozgrywkowej – Chance Extraligi, a miniony sezon zakończyła tuż za podium – na czwartym miejscu.

Oliwier Kamiński rozpoczął grę w piłkę ręczną już w szkole podstawowej, a jego pierwszą drużyną była SKF Wisła Płock. Następnie Kamiński został zawodnikiem SMS ZPRP Płock, natomiast w 2020 roku związał się z SPR Wisła Płock. Pięcioletni kontrakt Oliwiera, uprawniał prawego rozgrywającego do gry zarówno w pierwszej, jaki i drugiej drużynie ORLEN Wisły Płock oraz w zespole juniorów. Kamiński ma na koncie występy z naszymi drużynami, a uznanie znajdował również u trenerów reprezentacji Polski juniorów i kadry B. W sezonie 2022/2023 był najlepszym strzelcem ORLEN Wisły II Płock i drugim najlepszym w klasyfikacji całej grupy C I ligi – w 19 meczach zdobył 171 bramek.

Powodzenia Oliwier, trzymamy kciuki!