Młody rozgrywający ORLEN Wisły Płock w nadchodzącym sezonie zmieni klubowe barwy. Po roku występów w czeskiej Extralidze Oliwier Kamiński zostanie wypożyczony do Corotop Gwardii Opole.

SPR Wisła Płock zadecydowała, że Oliwier Kamiński sezon 2024/2025 także spędzi na wypożyczeniu. Płocczanin zakończy jednak swoją przygodę w Czechach, gdzie występował na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Extralidze z zespołem HC ROBE Zubří. 20-letni rozgrywający powróci do Polski, aby na parkietach ORLEN Superligi reprezentować barwy Corotop Gwardii Opole prowadzonej przez trenera Bartosza Jureckiego. Zanim to jednak nastąpi, płocki rozgrywający powalczy ze swoją obecną drużyną o miejsca 5-8. Od początku rozgrywek czeskiej Extraligi w sezonie 2024/2024 Oliwier Kamiński dopisał na konto HC ROBE Zubří łącznie 60 trafień.

Wypożyczenie do Czech, a dokładniej do drużyny HC ROBE Zubří, oceniam bardzo pozytywnie i zawsze będę je dobrze wspominał. Był to mój pierwszy sezon w seniorskiej piłce ręcznej, dzięki czemu zdobyłem tutaj dużo doświadczenia i nauczyłem się wielu nowych rzeczy. Uważam, że bardzo dojrzałem, jeśli chodzi o styl gry i podejmowanie decyzji na boisku, co będzie miało dobre przełożenie na moją grę w przyszłości. Zostałem ciepło przyjęty przez drużynę, co też pomogło mi w szybszej adaptacji w nowym miejscu. Wypożyczenie do Gwardii Opole to następnym krok w mojej karierze. Chcę cały czas się rozwijać i zdobywać nowe umiejętności, ponieważ lubię stawiać sobie kolejne wyzwania. W następnym sezonie będzie to gra na parkietach ORLEN Superligi. Moim priorytetem jest zdobywanie jak największej ilości minut na boisku i pokazanie się z jak najlepszej strony. – skomentował Oliwier Kamiński, rozgrywający ORLEN Wisły Płock.

Od przyszłego sezonu Oliwier Kamiński powróci do Polski i uda się na wypożyczenie do drużyny z Opola, gdzie będzie pracował pod czujnym okiem doświadczonego trenera, jakim jest Bartosz Jurecki. Jestem pewien, że gra w szeregach Gwardii pozwoli Oliwierowi na regularne występy na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce, co później przełoży się pozytywnie na dalszy rozwój jego kariery jako bardzo obiecującego zawodnika, który w niedalekiej przyszłości może stanowić o sile naszej reprezentacji narodowej. – powiedział Dyrektor Sportowy Adam Wiśniewski.

Powodzenia Oliwier i do zobaczenia na parkietach ORLEN Superligi!

Fot. HC Robe Zubri