W niedzielę – 21 maja o godz. 17:00, rozpoczęło się ostatnie spotkanie PGNiG Superligi w sezonie 2022/2023. Rozgrywki zakończył pojedynek na szczycie, w którym Barlinek Industria Kielce podjęła ORLEN Wisłę Płock. W szczytowym momencie transmisję spotkania w TVP Sport oglądało blisko 250 tys. widzów.

Oglądalność HIT-ów PGNiG Superligi

Sezon PGNiG Superligi dobiegł końca. W ostatnim starciu ligowych zmagań – 21 maja w Hali Legionów – rywalizowały ze sobą drużyny Barlinek Industria Kielce oraz ORLEN Wisła Płock. Poza kibicami, którzy oglądali Hit Superligi „na żywo”, pojedynek w szczytowym momencie – o godz. 18:39, zgromadził przed odbiornikami ponad 246 tys. widzów. Spotkanie transmitowane na antenie TVP Sport, www.tvpsport.pl, w aplikacji mobilnej oraz aplikacji TVP Sport na smart TV, a także na platformie hybrydowej, śledziło średnio ponad 136 tys. osób. Był to rekordowy wynik w tym sezonie PGNiG Superligi.

Wysoką oglądalnością cieszył się również pierwszy mecz Nafciarzy i kielczan, który odbył się w grudniu w ORLEN Arenie.  W płockiej hali zgromadziło się wtedy 5450 fanów, którzy stworzyli świetną atmosferę, natomiast transmisję obejrzało 204 tys. osób. Szczyt oglądalności grudniowego starcia zanotowano w pierwszej połowie, o godz. 18:23, a średnio rywalizację śledziło 132 904 widzów.