W Orlen Arenie odbyła się pierwsza konferencja SPR Wisły Płock z udziałem Artura Stanowskiego. Nowy Prezes opowiedział zebranym dziennikarzom o sobie i planach względem swojej kadencji w klubie. Sprawdźcie, jakie tematy poruszono!

Pierwsza konferencja SPR Wisły Płock z udziałem nowego prezesa Artura Stanowskiego

W ubiegły piątek poinformowaliśmy o zmianach na stanowisku Prezesa Zarządu SPR Wisły Płock. Z końcem lutego z klubem – po czterech latach – rozstanie się Robert Czwartek, zaś od marca jego miejsce zajmie Artur Stanowski. Dziś (w poniedziałek) w Orlen Arenie odbyła się pierwsza konferencja z udziałem nowego prezesa, który opowiedział przedstawicielom mediów o sobie i swoich planach na czas kadencji w płockim klubie. Dziennikarze, jak i kibicie – dzięki transmisji live na facebooku – mogli zadawać także pytania na nurtujące ich tematy.

Dzień dobry wszystkim Państwu. Witam zgromadzonych tutaj dziennikarzy – dzień dobry Panie i Panowie. Witam również kibiców, którzy oglądają nas za pośrednictwem kanału facebook’owego. Nazywam się Artur Stanowski, ale to już pewnie Państwo doskonale wiecie – rozpoczął konferencję Artur Stanowski, nowy Prezes Zarządu SPR Wisły Płock.

Następnie Prezes przeszedł do przedstawienia się, a także opowiedział o swojej ścieżce zawodowej:

Całe moje zawodowe życie związane jest z trzema obszarami, takimi jak: marketing, komunikacja i zarządzanie. […] Pomiędzy marketingiem i komunikacją jest i był u mnie czas szkoleniowy. Śmiało mogę powiedzieć – spędziłem na salach kilkadziesiąt godzin, szkoląc z technik sprzedaży, negocjacji, przygotowania prezentacji, autoprezentacjimówił Artur Stanowski. Nie będę tego ukrywał – mam w sobie też taką duszę społecznika, więc w wolnej chwili swojego czasu – nie mam go za dużo – natomiast jeżeli miałem, działałem na rzecz lokalnych społeczności, tam gdzie mieszkałem czy tam gdzie mieszkamdodał.

Nie obyło się też bez nawiązań do sportu. Jak podkreślał Artur Stanowski, żyje sportem od dziecka. Od najmłodszych lat grywał w piłkę nożną, zaś w liceum również w piłkę ręczną. Przyznał także, że jest spoza „świata piłki ręcznej”, choć od zawsze śledził i oglądał mecze reprezentacji. W karierze zawodowej był natomiast związany z Bogorią Grodzisk Mazowiecki, czyli Mistrzem Polski w tenisie stołowym, gdzie wspierał klub w obszarze marketingu i komunikacji. Następnie Prezes przeszedł do omówienia tego, jak widzi ORLEN Wisłę Płock:

Mówię to jeszcze przed zderzeniem się z realnością i rzeczywistością, ponieważ jestem jeszcze przed spotkaniami z zespołem. […] To jest zadanie mojej kadencji – chciałbym, aby Wisła Płock była europejskim produktem, czyli aby była wygrywająca, bo ja lubię wygrywać – i to nie są przechwałki – bardzo nie lubię być drugizaczął. […] Chciałbym Wisły wygrywającej. W tym sezonie jesteśmy na dobrej drodze i to jest jeden z celów, który postawiła przede mną Rada, Prezydent Miasta, ale również Partner Główny Firma Orlen, czyli: 20 maja o godz. 24:00, mamy bawić się na rynku w Płocku i świętować tytuł Mistrza kraju po 12 latachmówił.

Prezes Artur Stanowski wspomniał również o budżecie, który chciałby zwiększać, aby stworzyć warunki dla Dyrektora Sportowego do zakontraktowania najlepszych zawodników. Była też mowa o marketingu i komunikacji oraz spotkaniu z kibicami, które ma się odbyć do 10 marca, a także o szkoleniu młodzieży: „Chciałbym, aby Płock był ośrodkiem szkoleniowym z prawdziwego zdarzenia” deklarował Prezes, a swój monolog zakończył po hiszpańsku, mówiąc, że do sukcesu konieczna jest „po pierwsze – trabajo, po drugie – trabajo i po trzecie – trabajo” (czyli praca, praca i jeszcze raz praca).

Następnie przyszedł czas na dziennikarzy, którzy zadali nowemu Prezesowi wiele pytań, a kolejno – obecny na konferencji prasowej Dyrektor Sportowy – Adam Wiśniewski, odniósł się do komentarzy kibiców z facebook’owego czatu, dotyczących sytuacji Sergeia Kosorotova czy przedłużenia kontraktów:

Sergei Kosorotov przeszedł grypę, infekcję z powikłaniami. Musieliśmy wykonać szereg badań, a nasi lekarze walczą, aby jak najszybciej doprowadzić go do stanu użyteczności, by wrócił na parkiet. […] o tym czy Sergei poleci do Porto zadecyduje trener mówił o Kosorotovie Adam Wiśniewski. Ogłoszonych będzie pięć kontraktów – trzy przedłużenia i dwa nowe kontraktydodał na temat transferów.

Cały zapis konferencji i odpowiedzi na wszystkie pytania znajdują się na Facebooku SPR Wisły Płock – TUTAJ!