Wielkimi krokami zbliżają się styczniowe Mistrzostwa Europy, w których zmierzą się najlepsze drużyny starego kontynentu. Na zgrupowania kadr narodowych z naszego klubu uda się aż 12 reprezentantów seniorów oraz 2 zawodników ORLEN Wisły II Płock.

POLSKA

Reprezentacja Biało-Czerwonych odbędzie zgrupowanie szkoleniowe w Serocku w dniach 26-30 grudnia 2023. W międzyczasie drużyna prowadzona przez Marcina Lijewskiego rozegra dwa mecze towarzyskie, w których zmierzy się z Argentyńczykami kolejno w środę – 27 grudnia oraz w piątek – 29 grudnia. W kolejnym etapie przygotowań Polacy udadzą się do Granollers (Hiszpania), gdzie na początku stycznia rozegrają turniej towarzyski, w którym zmierzą się z Hiszpanami, Słowakami oraz Serbami.

Powołani: Michał Daszek, Dawid Dawydzik, Mikołaj Czapliński oraz w rezerwach Marcel Jastrzębski i Filip Michałowicz.

Plan zgrupowania:

26.12 – 30.12 -> zgrupowanie szkoleniowe w Serocku

27.12, godz. 20:15 -> mecz towarzyski z reprezentacją Argentyny w Legionowie

29.12, godz. 20:30 -> mecz towarzyski z reprezentacją Argentyny w Legionowie

04.01, godz. 18:00 -> mecz towarzyski z reprezentacją Hiszpanii w Granollers

05.01, godz. 17:45 -> mecz towarzyszki z reprezentacją Serbii w Granollers

06.01, godz. 16:45 -> mecz towarzyski z reprezentacją Słowacji w Granollers

Wśród powołanych do kadry B prowadzonej przez Zygmunta Kamysa znalazł się Filip Michałowicz. Kadra B odbędzie zgrupowanie w Pruszkowie w dniach 01.01. – 07.01., po czym przemieści się do Kalisza na dwudniową konsultacje szkoleniową.

Do młodzieżowej kadry Polski powołanie otrzymał skrzydłowy ORLEN Wisły II Płock Jakub Wielgucki, a na liście rezerw znalazł się także Krystian Marchewka. Zespół pod wodzą Rafała Bernackiego odbędzie zgrupowanie w dniach 01.01. – 04.01. w Kielcach, gdzie następnie od 5 stycznia do 7 stycznia rozegra turniej międzypaństwowy z Austriakami oraz Norwegami.

Wśród juniorów młodszych reprezentujących biało-czerwone barwy powołanie otrzymał Krystian Sztostak, który pod okiem trenera Mariusza Jurasika na początku grudnia rozegrał Turniej Nadzei Olimpijskich. Płocki skrzydłowy w meczach przeciwko Słowacji i Rumunii strzelił 7 bramek. Juniorzy młodsi przed końcem roku także odbędą jeszcze cykl szkoleniowy w Cetniewie, po którym w dniach 5-7 stycznia rozegrają turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Juniorów.

CHORWACJA

W ramach przygotowań do styczniowych Mistrzostw Europy konsultacje szkoleniowe rozpoczęła także reprezentacja Chorwacji, do której powołania dostali Lovro Mihić oraz Tin Lucin. Chorwacki szkoleniowiec Goran Perkovac rozplanował cykl przygotowawczy na 3 etapy. 26 grudnia rozpoczął się drugi etap, po którym Hrvastka rozegra już w nowym roku Puchar Chorwacji, w którym zmierzy się z Czarnogórą oraz Słowenią.

Powołani: Lovro Mihić, Tin Lucin

Plan zgrupowania:

26.12 – 30.12 -> konsultacja szkoleniowa w Poreču

04.01, godz. 17:00  -> mecz z reprezentacją Czarnogóry w Poreču

06.01, godz. 17:00 -> mecz z reprezentacją Słowenii w Poreču

HISZPANIA

W związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Europy 2024 kolejny etap przygotowań rozpoczęli także Hiszpanie pod dowództwem Jordiego Ribery. Wśród powołanych do hiszpańskiej kadry narodowej znalazł się Abel Serdio. Reprezentacja Hiszpanii najpierw odbędzie zgrupowanie w Ceucie, które rozpocznie się 26 grudnia, a następnie podopieczni Jordiego Ribery rozegrają turniej towarzyski w Granollers, gdzie podejmą Polskę, Serbię oraz Słowację.

Powołani: Abel Serdio

Plan zgrupowania:

26.12 -> początek zgrupowania w Ceucie

04.01, godz. 18:00 -> mecz towarzyski z reprezentacją Polski w Granollers

05.01, godz. 20:00 -> mecz towarzyski z reprezentacją Słowacji w Granollers

06.01, godz. 19:00 -> mecz towarzyski z reprezentacją Serbii w Granollers

WĘGRY

Na zgrupowanie węgierskiej kadry narodowej powołanie od Chemy Rodrígueza otrzymał także Gergo Fazekas. Konsultacje szkoleniowe Węgrzy odbędą w dniach 27.12. – 28.12., po czym 5 stycznia rozegrają mecz towarzyski z reprezentacją Czech.

Powołani: Gergo Fazekas

Plan zgrupowania:

27.12 – 28.12 -> konsultacje szkoleniowe

05.01, godz. 18:15 -> mecz towarzyski z reprezentacją Czech w Tatabányi

SŁOWENIA

W drugi dzień Świąt zgrupowanie rozpoczęła również reprezentacja Słowenii, w skład której wszedł Miha Zarabec powołany przez Urosa Zormana. Słoweńcy po grudniowych konsultacjach szkoleniowych już w nowym roku rozegrają turniej o Puchar Chorwacji, w którym rywalizować będą z Czarnogórą oraz z Chorwacją.

Powołani: Miha Zarabec

Plan zgrupowania:

26.12 -> rozpoczęcie konsultacji szkoleniowych

29.12, godz. 15:15 -> mecz towarzyski z reprezentacją Austrii w Slovenj Gradec

05.12, godz. 17:00 -> mecz towarzyski z reprezentacją Czarnogóry w Poreču

06.12, godz. 17:00 -> mecz towarzyski z reprezentacją Chorwacji w Poreču

BOŚNIA I HERCEGOWINA

W skład swojej reprezentacji narodowej wszedł także Mirsad Terzić, który pod okiem Irfan Smajlagicia rozpoczął zgrupowanie bośniackiej kadry do zbliżających się Mistrzostw Europy.

Powołania: Mirsad Terzić

Plan zgrupowania:

25.12 -> rozpoczęcie konsultacji szkoleniowych

CZECHY

Trener ORLEN Wisły Płock i jednocześnie reprezentacji Czech – Xavi Sabate, zaplanował pięciodniowy obóz treningowy oraz mecz towarzyski z Węgrami. Na liście powołanych oczywiście znalazł się prawy rozgrywający Nafciarzy.

Powołani: Tomas Piroch

Plan zgrupowania:

26.12 – 30.12 -> konsultacje szkoleniowe

05.01, godz. 18:15 -> mecz towarzyski z reprezentacją Węgier w Tatabányi

BIAŁORUŚ

Powołanie do reprezentacji narodowej od trenera Yurija Shevtsova dostał również Kiryl Samoila. Reprezentacja Białorusi, pomimo braku udziału w styczniowych Mistrzostwach Europy, odbędzie konsultację szkoleniowej, po której rozegra turniej towarzyski z Rosjanami oraz Irańczykami.

Powołani: Kiryl Samoila

Plan zgrupowania:

24.12 – 03.01 -> konsultacje szkoleniowe

05.01 – 07.01 -> turniej towarzyski w Moskwie