W sobotni poranek, Związek Piłki Ręcznej w Polsce podał listę zawodników, którzy pojadą na Mistrzostwa Świata 2023. Wśród graczy powołanych przez Patryka Rombla znaleźli się również Nafciarze. Których zawodników ORLEN Wisły Płock zobaczymy na największej handballowej imprezie? Sprawdźcie sami!

Znamy decyzję!

Już w najbliższą środę – 11 stycznia, rozpoczną się Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej, na których obejrzymy również występy kadry narodowej Polski. Dziś rano, ZPRP podał listę graczy wytypowanych do naszej reprezentacji, a wśród nich znaleźli się zawodnicy ORLEN Wisły Płock. Trener Polaków – Patryk Rombel podjął ostateczną decyzję o składzie swojej drużyny na największą handballową imprezę, po noworocznym turnieju w Katowicach.

Biało-Czerwoni, w katowickim Spodku, zmierzyli się z Iranem, Maroko oraz Belgią i wszystkie trzy mecze zakończyli zwycięstwami, notując wyniki: 32:27 (16:17), 30:23 (17:11) oraz 29:18 (12:9). Podczas tych spotkań, na parkiecie mogliśmy oglądać zawodników ORLEN Wisły Płock – Michała Daszka (3 bramki), Przemysława Krajewskiego (5 bramek), Krzysztofa Komarzewskiego (4 bramki) i Dawida Dawydzika (3 bramki).

Którzy Nafciarze zasilą kadrę Polski?

Turniej w Katowicach był dla zawodników ostatnim sprawdzianem, a po nim trener Patryk Rombel zadecydował o składzie na Mistrzostwa Świata 2023. Wiemy już, że w biało-czerwonych barwach wystąpią Nafciarze:

  • Michał Daszek
  • Dawid Dawydzik
  • Krzysztof Komarzewski
  • Przemysław Krajewski

Pełen skład – TUTAJ!

*Cała dwudziestka pozostanie do dyspozycji trenera podczas MŚ’23. Do gry zostanie natomiast zgłoszonych osiemnastu graczy, a pozostała dwójka znajdzie się w rezerwie, jednak będzie trenowała z resztą drużyny.

Terminarz Polaków!

W fazie wstępnej Polacy trafili do grupy B, gdzie zawalczą z reprezentacjami: Francji. Arabii Saudyjskiej oraz Słowenii. Terminarz zmagań Biało-Czerwonych prezentuje się następująco:

– 11 stycznia 2023, godz. 20:30 – Francja – Polska

– 14 stycznia 2023, godz. 20:30 – Polska – Słowenia

– 16 stycznia 2023, godz. 20:30 – Polska – Arabia Saudyjska  

Gratulacje i powodzenia Nafciarze!

Fot. Bejnarowicz Paweł