Związek Piłki Ręcznej w Polsce przeprowadził losowanie par półfinałowych PGNiG Pucharu Polski. Z kim Nafciarze rozpoczną walkę o obronę zdobytego w ubiegłym roku trofeum? Sprawdźcie sami!

Bronimy Pucharu Polski!

W czwartek – 16 marca o godz. 12:00, w siedzibie Związku Piłki Ręcznej w Polsce odbyło się losowanie półfinałowych par PGNiG Pucharu Polski. Choć o miejsce w finale zawalczą cztery drużyny, w losowaniu wzięło udział pięć zespołów, a dokładniej: ORLEN Wisła Płock, Łomża Industria Kielce, MMTS Kwidzyn i para Gwardia Opole-Azoty-Puławy, która rozegra swój ćwierćfinałowy pojedynek dopiero 28 marca o godz. 18:00.

Nafciarze i kielczanie zaczynają walkę o trofeum w sezonie 2022/23 właśnie od fazy półfinałowej, ze względu na zapis w regulaminie, mówiący o tym, że drużyny grające w fazie grupowej EHF Champions League otrzymują przepustkę bezpośrednio do 1/2 finału.

ORLEN Wisła Płock będzie broniła pucharu, który w czerwcu’22 w tarnowskiej Arenie Jaskółka, wywalczyła po długiej przerwie. Wcześniej Nafciarze zdobyli Puchar Polski w 2008 roku, a obecnie mają na koncie 11 trofeów.

Z kim, kiedy i gdzie zagramy?

Nafciarze zmierzą się ze zwycięzcą z pary Gwardia Opole – Azoty-Puławy, a mecz rozegrają w Orlen Arenie. Starcie opolan z puławianami zaplanowano na 28 marca na godz. 18:00. Pojedynki półfinału PP odbędą się 12 kwietnia (środa), zaś spotkanie finałowe rozegrane zostanie 3 lub 4 czerwca (sobota lub niedziela).

Pary półfinałowe:

– ORLEN Wisła Płock – Gwardia Opole-Azoty-Puławy

– MMTS Kwidzyn – Industria Kielce

Zaczynamy walkę o obronę trofeum – Naprzód Nafciarze!