We wtorkowe popołudnie odbyło się drugie spotkanie ćwierćfinału PGNiG Pucharu Polski. Emocjonujący pojedynek w Opolu rozstrzygnął, która drużyna zawalczy z ORLEN Wisłą Płock o udział w finale. Sprawdźcie, z kim Nafciarze zmierzą się 12 kwietnia w Orlen Arenie!

PGNiG Puchar Polski

ORLEN Wisła Płock wkracza do gry w PGNiG Pucharze Polski i zaczyna walkę o obronę trofeum! Nafciarze rozpoczną zmagania od półfinału, a to ze względu na zapis w regulaminie, mówiący o tym, że drużyny grające w fazie grupowej EHF Champions League otrzymują przepustkę bezpośrednio do 1/2 finału. Półfinałowe pary zostały rozlosowane przez ZPRP 16 marca, jednak Niebiesko-Biało-Niebiescy nie poznali od razu swojego rywala. Zgodnie z losowaniem ich przeciwnikiem miał zostać zwycięzca meczu Gwardia Opole – Azoty-Puławy, który zaplanowano na 28 marca.

Zgodnie z założeniami, we wtorkowe popołudnie w Opolu, Gwardziści podjęli Azoty, a pojedynek przyniósł wiele emocji. Do przerwy 13:10 prowadzili puławianie, zaś po regulaminowym czasie gry wynik wynosił 26:26 i o finalnym zwycięzcy zadecydowała seria rzutów karnych. Na linii siódmego metra lepszy okazał się zespół Azotów-Puławy (k.5:3) i to z nim ORLEN Wisła Płock zawalczy o miejsce w finale PGNiG Pucharu Polski!

W drugim półfinale MMTS Kwidzyn podejmie Industrię Kielce.

Pucharowy mecz Nafciarzy z Azotami odbędzie się w Orlen Arenie w środę – 12 kwietnia, a jego godzina nie jest jeszcze znana.