Wczoraj zakończyła się faza wstępna Mistrzostw Świata 2023. Poznaliśmy dalsze losy wszystkich kadr narodowych. Z kim zmierzą się reprezentacje z zawodnikami ORLEN Wisły Płock w składzie i jak wygląda ich terminarz?

Nafciarze w fazie zasadniczej MŚ’23!

Po wczorajszych ostatnich meczach fazy wstępnej Mistrzostw Świata 2023, poznaliśmy finalny układ reprezentacji w ich grupach. Jak się okazało wszystkie kadry narodowe z Nafciarzami w składzie – Polska, Hiszpania i Chorwacja, przeszły do fazy zasadniczej, czyli etapu, w którym będzie toczyła się walka o miejsce w fazie pucharowej. Sprawdziliśmy kiedy, gdzie i o której można śledzić ich dalsze pojedynki!

🇵🇱 POLSKA – GRUPA I

Polacy zakończyli zmagania w fazie wstępnej ze stosunkiem zwycięstw i przegranych – 1:2, co zapewniło im trzecie miejsce. Dzięki takiej lokacie, Biało-Czerwoni zakwalifikowali się do fazy zasadniczej, w której zagrają o udział w fazie pucharowej. Polska będzie rywalizowała w nowej grupie – I.

Tabela i terminarz Polski wyglądają następująco:

Tabela:

Terminarz:

– 18 stycznia 2023, godz. 20:30 – Hiszpania – Polska,

– 20 stycznia 2023, godz. 20:30 – Czarnogóra – Polska,

– 22 stycznia 2023, godz. 18:00 – Iran – Polska.

Lokalizacja: Tauron Arena, Kraków

Powołani Nafciarze: Michał Daszek, Dawid Dawydzik, Krzysztof Komarzewski, Przemysław Krajewski.

🇪🇸 HISZPANIA – GRUPA I

Hiszpania zgromadziła komplet zwycięstw i punktów, dzięki czemu przeszła do fazy zasadniczej z pierwszego miejsca w grupie A, a w nowej będzie mierzyła się – między innymi – z Polakami.

Tabela i terminarz Hiszpanii wyglądają następująco:

Tabela:

Terminarz:

– 18 stycznia 2023, godz. 20:30 – Hiszpania – Polska,

– 20 stycznia 2023, godz. 15:30 – Słowenia – Hiszpania,

– 22 stycznia 2023, godz. 20:30 – Hiszpania – Francja.

Lokalizacja: Tauron Arena, Kraków

Powołany Nafciarz: Abel Serdio.

🇭🇷 CHORWACJA – GRUPA IV

Chorwaci zwyciężyli dwa z trzech meczów fazy wstępnej, a układ punktów w grupie zapewnił im awans do fazy zasadniczej, w której zagrają w grupie IV.

Tabela i terminarz Chorwacji wyglądają następująco:

Tabela:

Terminarz:

– 19 stycznia 2023, godz. 20:30 – Dania – Chorwacja,

– 21 stycznia 2023, godz. 18:00 – Chorwacja – Belgia,

– 23 stycznia 2023, godz. 18:00 – Chorwacja – Bahrajn.

Lokalizacja: Malmö Arena, Malmö

Powołani Nafciarze: Lovro Mihić, Leon Susnja.

Jak wyglądają poszczególne fazy?

Faza Zasadnicza – awansują do niej po trzy najlepsze drużyny z każdej czwórki i zostaną rozlokowane do czterech nowych grup, w których znajdzie się po sześć zespołów. Drużyny zachowają punkty z fazy zasadniczej i zagrają po trzy mecze, z kadrami, z którymi wcześniej nie mieli okazji się mierzyć. Do punktacji nie wliczają się wygrane z zespołami z czwartych miejsc z fazy zasadniczej.

Puchar Prezydenta – drużyny z czwartych miejsc w fazie wstępnej, w płockiej Orlen Arenie, zawalczą o Puchar Prezydenta. Trafią one do dwóch nowych, czterozespołowych grup i zagrają o końcowe lokaty 25-32.

Faza Pucharowa – szansę na najwyższe miejsca – 1-8 – będą miały kadry, które w fazie zasadniczej uplasują się na dwóch pierwszych lokatach w każdej z czterech grup. W tej fazie rywalizacji, obejrzymy ćwierćfinały, play-off o miejsca 5-8 oraz półfinały, mecz o 3. miejsce i finał.

Gdzie oglądać MŚ’23?

Głównym nadawcą pozostaje platforma Viaplay, która podpisała wieloletnią umowę z Międzynarodową Federacją Piłki Ręcznej (IHF). Telewizja Polska wykupiła sublicencję na transmisje, obejmującą wszystkie występy naszej reprezentacji w styczniowych mistrzostwach świata, a także półfinały, mecz o trzecie miejsce oraz finał turnieju.

Więcej informacji o zawodach oraz biletach -> na stronie Mistrzostw Świata 2023 – TUTAJ!

Powodzenia Nafciarze!

Fot. Paweł Bejnarowicz

Źródło tabel: www.ihf.info