Kadry narodowe Polski, Hiszpanii i Chorwacji rozegrały kolejne mecze na Mistrzostwach Świata 2023! Jak zakończyły się ich pojedynki i z kim teraz zagrają? Odpowiedź poniżej!

Druga kolejka fazy zasadniczej MŚ’23

Mistrzostwa Świata 2023 na półmetku! Polska, Hiszpania oraz Chorwacja mają za sobą drugą kolejkę fazy zasadniczej. Do końca tego etapu gry zagrają już tylko po jednym meczu, a następnie zawody wkroczą w finalny etap i rozpocznie się faza pucharowa, która wyłoni Mistrza Świata 2023 w piłce ręcznej.

Nasi zawodnicy i ich drużyny narodowe znaleźli się w dwóch grupach – I i IV:

🇵🇱 POLSKA – GRUPA I

W drugim meczu fazy zasadniczej, Biało-Czerwoni zagrali z Czarnogórą. Już na początku meczu wyszli na prowadzenie 3:0 i dopiero wtedy odpowiedzieli im Czarnogórcy, jednak nie byli w stanie dogonić Polaków, którzy później wygrywali 6:2. Pod koniec pierwszej połowy w Tauron Arenie mieliśmy remis 8:8 i jak się okazało, ósma bramka była ostatnim słowem Czarnogóry przed przerwą, natomiast podopieczni trenera Patryka Rombla dołożyli jeszcze trzy trafienia i zeszli do szatni przeważając 11:8. W drugiej części gry nasza reprezentacja jeszcze mocniej podkreśliła swoją lepszą dyspozycję, wraz z ubiegającym czasem jej prowadzenie wzrastało i wahało się między 3 a 7 trafieniami na plusie. Ostatnie chwile starcia – tak jak w pierwszej połowie – należały do Biało-Czerwonych, którzy zwyciężyli 27:20. Mimo że wygrana ta nie wpłynęła na sytuację Polski w grupie, przyniosła kibicom wiele radości!

W kadrze meczowej trenera Patryka Rombla, na spotkanie z Czarnogórą, znalazło się trzech Nafciarzy:

Michał Daszek – bramki: 4/7, czas na boisku: 28:15 min.,

Krzysztof Komarzewski – bramki: 4/5, czas na boisku: 27:16 min.,

Przemysław Krajewski – bramki: 0/1, czas na boisku: 12:15 min.

🇪🇸 HISZPANIA – GRUPA I

Wczoraj Hiszpanie zagrali ze Słowenią, która w grupowej tabeli traciła do nich dwa punkty. W spotkanie lepiej weszli los Hispanos i po dziesięciu minutach gry prowadzili 7:3. Następnie swój moment zaliczyli Słoweńcy, przez co pięć minut później tablica wskazywała remis. Hiszpanie szybko wrócili do przewagi, jednak jeszcze kilka raz pozwolili rywalom wyrównać rezultat, a nawet objąć prowadzenie – 14:13. W całokształcie wyrównana połowa zakończyła się wyrównanym wynikiem 15:15, a po przerwie lepiej zaczęła Słowenia. Po wahaniach między jednym trafieniem straty Hiszpanów i remisem, odzyskali oni stery spotkania i utrzymali je już do końca starcia. Finalnie zwyciężyli 31:26, co dało im awans do fazy pucharowej!

Jeśli chodzi o skład Hiszpanów, Abel Serdio nie znalazł się w kadrze meczowej na pojedynek ze Słowenią.

Poza meczem Polska–Czarnogóra oraz Hiszpania–Słowenia – w grupie I – Francja pewnie pokonała Iran 41:29 (18:14) i tak jak Hiszpanie zapewniła sobie awans do fazy pucharowej.

Tabela:

🇭🇷 CHORWACJA – GRUPA IV

Chorwaci rywalizowali dziś ze swoimi sąsiadami z tabeli IV grupy – Belgią. Podobnie jak Polacy – już na początku starcia prowadzili 3:0, zaś w kolejnych minutach dwoma trafieniami odpowiedzieli Belgowie. Chorwacja nie traciła skuteczności i jeszcze przed kwadransem gry mieli sześć bramek przewagi, a rezultat wynosił wtedy 10:4. Sytuacja nie zmieniła się do przerwy – Belgia nadal nie była w stanie dogonić rywali i zeszła do szatni tracąc osiem bramek – 13:21. W drugiej połowie Chorwaci jeszcze mocniej zdominowali swoich przeciwników i w 37.min. doprowadzili do wyniku 25:15. W kulminacyjnym punkcie Belgowie przegrywali „jedenastoma”, a w końcówce odrobili część strat i ostatecznie przegrali 21:28.

Podczas tego pojedynku, w kadrze meczowej pojawili się dwaj Nafciarze:

Lovro Mihić – nie zagrał,

Leon Susnja – bramki: 0, czas na boisku: 11:50 min.

W pozostałych meczach grupy IV Egipt pokonał Bahrajn 26:22 (13:9), dzięki czemu ma już pewny awans, zaś Dania wygrała z USA 33:24 (18:10).

Tabela:

Terminarz trzeciej kolejki fazy zasadniczej

– 22 stycznia 2023, godz. 18:00 – Iran – Polska.

– 22 stycznia 2023, godz. 20:30 – Hiszpania – Francja.

– 23 stycznia 2023, godz. 18:00 – Chorwacja – Bahrajn.

Powodzenia Nafciarze!

Fot. Paweł Bejnarowicz

Źródło tabel: www.ihf.info