W środę i czwartek kadry narodowe rozegrały pierwszą kolejkę fazy zasadniczej Mistrzostw Świata 2023. Przyjrzeliśmy się pojedynkom Polski, Hiszpanii i Chorwacji oraz występom Nafciarzy. Sprawdźcie wyniki meczów i terminarz dalszych zmagań!

Pierwsza kolejka fazy zasadniczej MŚ’23

Mistrzostwa Świata 2023 wkroczyły w kolejną fazę! Kadry narodowe rozpoczęły rundę zasadniczą i mają za sobą pierwsze mecze w nowych grupach. Do ostatniego etapu przejdą po dwa zespoły z każdej z nich, a następnie zawalczą o najwyższe cele. Które reprezentacje mają szanse na awans?

Nasi zawodnicy i ich drużyny narodowe znaleźli się w dwóch grupach – I i IV:

🇵🇱 POLSKA i 🇪🇸 HISZPANIA – GRUPA I

W I grupie znalazły się Polska oraz Hiszpania i to właśnie między sobą zmierzyły się w pierwszym meczu fazy zasadniczej. Po wcześniejszym etapie gry los Hispanos mieli na koncie komplet zwycięstw, natomiast Polacy jedno. W nowych grupach wcześniejsze rezultaty przełożyły się na 4 punkt dla Hiszpanii i 0 punktów dla Biało-Czerwonych. Mimo że Polska nie była faworytem pojedynku, nasi kadrowicze weszli w niego naprawdę dobrze – na początku przegrywali 1-2 bramkami, a w pewnych momentach remisowali. Później Hiszpanie wypracowali cztery trafienia przewagi, jednak ostatecznie drużyny zeszły do szatni przy wyniku 16:15 dla los Hispanos. W drugiej połowie wrócili oni do 3/4 bramek prowadzenia, a w pewnym momencie wygrywali 5. Ostatecznie Polacy przegrali 23:27 i tym samym stracili szansę na awans do fazy pucharowej. Nawet zwyciężając dwa kolejne mecze, nie dogonią już Hiszpanów czy Francuzów, którzy mają już po 6 punktów.

W kadrze meczowej trenera Patryka Rombla, na spotkanie z Hiszpanią, znalazło się trzech Nafciarzy:

Michał Daszek – czas na boisku: 37:26 min.,

Krzysztof Komarzewski – nie zagrał,

Przemysław Krajewski – czas na boisku: 11:19 min.

Jeśli chodzi o skład Hiszpanów, Abel Serdio nie znalazł się w kadrze meczowej na pojedynek z Polską.

W pozostałych meczach grupy I Francja pokonała Czarnogórę 35:24 (16:13), natomiast Iran uległ Słowenii 21:38 (9:20).

Tabela:

🇭🇷 CHORWACJA – GRUPA IV

Chorwacja w fazie zasadniczej trafiła do grupy IV z dwoma punktami, co dało jej trzecie miejsce. Na start tego etapu gry zagrała z Danią, która uplasowała się na pierwszej lokacie. Wynik otworzyli Duńczycy, a przez resztę pierwszej połowy – max. 4 bramkami – prowadzili Chorwaci lub zespoły remisowały. Po trzydziestu minutach tablica wskazywała natomiast wynik 15:16. Druga część meczu okazała się bardzo wyrównana, a chwilę przewagi mieli także Duńczycy. Ostatecznie starcie zakończyło się remisem 32:32 i rywale podzielili się punktami.

W kadrze meczowej pojawili się dwaj Nafciarze:

Lovro Mihić – nie zagrał.,

Leon Susnja – czas na boisku: 0:04 min.

W pozostałych meczach grupy IV USA przegrało z Bahrajnem 27:32 (13:17), zaś Egipt wygrał z Belgią 33:28 (22:15).

Tabela:

Terminarz drugiej kolejki fazy zasadniczej

– 20 stycznia 2023, godz. 20:30 – Czarnogóra – Polska,

– 20 stycznia 2023, godz. 15:30 – Słowenia – Hiszpania,

– 21 stycznia 2023, godz. 18:00 – Chorwacja – Belgia.

Powodzenia Nafciarze!

Fot. Paweł Bejnarowicz

Źródło tabel: www.ihf.info